• resmi ilanlar

CİNAYET DAVASINDA ‘YETKİSİZLİK' KARARI

2018-10-16 11:00:11

Bolu'da 55 yaşındaki Refik Gülmez'i öldürdükleri şüphesi ile ilk defa hakim karşısına çıkan 3 sanık için “Yetkisizlik” kararı verilerek, dosya Sakarya Ağır Ceza Mahkemesi'ne sevk edildi.

 

Haber: Erol DEĞİRMENCİ

Olay geçtiğimiz Mart ayında Bolu’nun Mudurnu ilçesinde meydana gelmişti. Yol kenarında Refik Gülmez’e ait ceset bulan İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri olayla ilgili çalışma başlatmıştı. Yapılan çalışmalar sonucunda maktul Refik Gülmez’in eşi Meliha Gülmez, Refik Demirtürk, Niyazi Derleme gözaltına alınmış daha sonra ise çıkartıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine sevk edilmişti.

Olayın bugün ilk kez Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmasında 3 sanık hakim karşısına çıktı. Cumhuriyet Savcısı, maktul Refik Gülmez’in, Sakarya’nın Akyazı ilçesinde öldürüldüğü daha sonra da cesedinin Bolu’nun Mudurnu ilçesine taşındığı gerekçesi ile dava hakkında “Yetkisizlik” kararı vererek, dosyayı Sakarya Ağır Ceza Mahkemesi’ne sevk edilmesi yönünde mütalaa verdi.

Mahkeme heyeti mütalaayı onaylayarak dosyanın Sakarya Ağır Ceza Mahkemesi’ne sevkine ve sanıkların tutukluluk halinin devamına karar verdi.

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit