• resmi ilanlar

Ülkü Ocakları'ndan, Danıştay'ın kararına karşı çıkanlara cevap

2018-10-23 11:00:06

“NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE”

 

Ülkü Ocakları İl Teşkilatı, Danıştay’ın “Andımız tekrar okutulabilir” kararına tepki gösteren Memur – Sen’e karşılık olarak, sendikanın il binasına karşı andımızı okudu.

Haber: Erol DEĞİRMENCİ

Geçtiğimiz günlerde Danıştay’ın “Andımız  tekrar okutulabilir” kararı sonrası farklı sivil toplum kuruluşlarından tepkiler gelmişti. Ülkü Ocakları bu kararı desteklerken, bazı sendikalar bu kararı yanlış bularak tepki göstermişti.

“KİŞİLİK VE KARAKTER TAHLİLLERİ YAPILMALIDIR”

Yaşanan olaylar sonrası verilen karar sonrası Ülkü Ocakları Bolu Teşkilatı, İzzet Baysal Caddesi üzerinde bir etkinlik düzenledi. Etkinlik öncesinde basın açıklamasında bulunan Ülkü Ocakları İl Başkanı İsmail Akgül Andımız’dan rahatsız olan kişilerin kişilik ve karakter tahlilleri yaptırması gerektiğini ifade ederek, “Bilindiği üzere Danıştay 8. Dairesi’nin vermiş olduğu karara göre andımızın tekrar okutulması gündeme gelmiştir. Gündeme düşmesi ile beraber eteği tutuşanlar, Türklük düşmanları harekete geçmiş, yüce Türk yargısı eleştirilir ve hakaret edilir boyutlara gelmiştir. Amerikan uşakları ülkemizden adete bir kuş gibi uçarken seyirci kalanlar, Türk milletinin hassasiyeti olan Andımız’a karşı adeta top yekün savaş açmışlardır. Liderimizin ve Genel Başkanımızın da dediği gibi Andımız’a Fetö zihniyetli memleket düşmanları karşı çıkmaktadır. Andımız’dan rahatsız olanların kişilik ve karakter tahlilleri yapılmalıdır. Türklük’ten neden bu kadar korkmakta neden bu kadar rahatsız olunmaktadır? Türk’üm demek suç mu günah mıdır? Andımız’dan rahatsız olmaya, onu hırpalamaya ve yaftalamaya Türkiye Cumhuriyeti topraklarında yaşayan kimsenin hakkı yoktur. Milliyetçi – Ülkücü hareketin gençleri Türklüğü ile gurur duymakta ve ısrarla andımıza sahip çıkmaktadır. Ülkücü Türk Gençliği, Atatürk’ün emanetlerine sahip çıkan, onun yolunda yürüyen ve bu yolda can verenlerdir. Irkımızın Turan Ülküsü’nü yüreğine kazımış Türk Gençliği olarak buradan bir kez daha sesleniyoruz, varlığımız Türk varlığına armağan olsun, ne mutlu Türk’üm diyene.” şeklinde konuştu.

MEMUR – SEN’E KARŞI OKUDULAR

Basın açıklamasından sonra Ülkü Ocakları İl Teşkilatı Üyeleri, Danıştay’ın kararına tepki gösteren Memur – Sen’e karşı dönerek Andımız’ı okudu. Andımız sonrasında ise aynı grup Ülkücü Yemini ettikten sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit