• resmi ilanlar

KIZILAY HAFTASI COŞKULU KUTLANDI

2018-11-05 11:00:07

Bolu Atatürk İlkokulunda, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nde okuyan 36 Genç Kızılay Topluluğu öğrencisi ve 19 Sınıf Öğretmeni ile birlikte, 302 ilkokul öğrencisi, okul öncesi öğrencileri ve öğrenci velileri ile birlikte coşkulu bir Kızılay haftası kutladı.

Okul bahçesine 3 büyük Kızılay Çadırı kuruldu.  Bu çadırlar altında mangala, origami, santraç, Kızılay bilgi standı, yüz boyama, mendil kapmaca, danslar, balon şişirme, bilgi yarışmaları yapıldı.

Bu çalışmaları Türk Kızılayı Bolu Şubesi Eğiti Merkezi Müdürü Yunus Tekiner de başından sonuna kadar izledi. Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Genç Kızılay Topluluğu Başkanı Kübra Albayrak,  “Bolu Merkez Atatürk İlkokulu’nun bahçesi çok geniş ve etkinlikler için ortam çok güzel ve rahat.
Bizler Kızılay gönüllüleri olarak, farklı etkinlikler yaparak genç beyinlerde Kızılay adına kalıcı olmak istiyoruz. Kızılayın önemini bu şekilde, okul okul, çocuk çocuk işleyeceğiz.  Bu nedenle ilkokullardan başladık. Burada bize her türlü imkân sağlanmış durumda. Okul Müdürü Sayın Fuat Bayramoğlu ve öğretmenleri her konuda bize yardımcı oluyor. Ortam çok güzel.  Ayrıca ilkokulun Kızılay Ekibinde görev alan Okul Öğretmenlerinden Sayın Yusuf Akdeniz, Sayın Sibel Özkan ve Sayın Talat Çetin beyin de hizmetleri ne teşekkür ederiz” dedi.  Bolu Atatürk İlkokulunda, Sabah 9 da başlayan şenlik ve etkinlikler, saat 13.30 da son buldu. Her öğrenciye ayrıca Kızılay şapkası hediye edildi.   Elif Erdoğan
 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit