• resmi ilanlar

KASIM AYI MUHTARLAR TOPLANTISI SEBEN'DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

2018-11-08 11:00:06

Bolu Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürlüğü tarafından her ay düzenli olarak organize edilen Muhtarlar toplantısı bu ay Seben Belediye Başkanı Süleyman Özbağ'ın ev sahipliğinde Seben Solaklar Kaya Evleri'nde gerçekleştirildi.

 

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Kasım ayı muhtarlar toplantısında mahalle muhtarları ile bir araya geldi. Bolu Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürlüğü tarafından her ay organize edilen toplantıların Kasım ayı oturumu Seben Belediye Başkanı Süleyman Özbağ’ın ev sahipliğinde Seben Solaklar Kaya Evleri’nde gerçekleştirildi. Toplantıya Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Seben Belediye Başkanı Süleyman Özbağ, Bolu Belediye Başkan Yardımcıları İhsan Ağcan, Emine Davarcıoğlu ve Necmi Arman, Bolu Belediyesi Meclis üyeleri, Bolu Belediyesi daire müdürleri ve mahalle muhtarları katıldı.

 

 

Toplantıda ilk olarak toplantıya ev sahipliği yapan Seben Belediye Başkanı Süleyman Özbağ bir konuşma yaptı. Özbağ konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Solaklar Kaya Evleri bizdeki kısıtlı bilgiye göre M.Ö 2000 yıllarına dayanan ve bir tarihte çeşitli milletlerin ve çeşitli kabilelerin yaşadığı bir alan. Yakın tarihimize baktığımız da ise bu mekan Ankara savaşından sonra Çelebi Mehmet’e ev sahipliği yapan bir mekan. Yıldırım Beyazid Han Timur’a savaşı kaybedince Çelebi Mehmet’i Seben’de o zaman yerleşmiş olan halk burada saklamışlar ve bu konu Osmanlı Tarihi açısından çok önemli bir konudur. Biz burada burasının yapısını bozmadan bir adet taş restoran, sekiz adet bungalov ev üç adet doğal kaya evi yaparak Bolumuzun turizmine katkıda bulunmak üzere çalışıyoruz. Hafta sonları müthiş bir ilgi görüyor. Hedefimiz ise burayı hafta içi de çalışır hale getirebilmek. Ben bugün burada bizlerin misafiri olduğunuz ve eksiksiz katılım gösterdiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum”

 

“Önümüzdeki süreç koşma sürecidir”

Süleyman Özbağ’ın ardından konuşan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ise; “Elini taşın altına koyan ve şehre hizmet etme bilinci içerisinde müthiş gayret gösteren belediyenin işçisinden memuruna, mühendisinden, müdürüne ve belediye başkan yardımcısına kadar bütün ekibimize ne kadar şükretsek azdır. Çünkü bizler hep birlikte bir yola çıktık ve bu yolda epey yol aldık. Bu konuda muhtarlarımızın ilk tepkileri alması açısından bize de çok ciddi destekler olduğunu da söylemek istiyorum. Muhtarlarımız olmasaydı biz bu kadar rahat çalışmayı yapamazdık. Biz bir şehir hayali içinde bir yolculuğa çıktık ve belediye başkanlığı yapmaktan ziyade kafamızda hayal ettiğimiz bir şehri oluşturmaya çalıştık. Şu an bakıldığında da şehrin çok ciddi bir gelişme içinde olduğunu ve her yöne büyüdüğünü görmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Şehircilik anlamında bir dünya şehri ortaya çıkıyor ve artık tünelin ucunda ışık göründü. Bunun yanında model bir belediyeciliği de oluşturmaya çalışıyoruz. Bu konuda da tünelin ucunda ışık göründü. Mali anlamda da çok ciddi bir güce sahip belediyeye kavuştuk. Şu an Bolu Belediyesi’nin ulaştığı güce ulaşabilecek başka bir belediye yoktur diyebilirim. Allah izin verirse bundan sonraki süreç artık sıçrama süreci. Biz bu güne kadar şehrin kabasını oluşturduk. Bundan sonra ise artık şehrin her tarafı estetik olacak. Kaldırım mı? Yol mu? Biz bu güne kadar tozdan topraktan ve çamurdan kurtulalım diye hep kabasını yapmıştık artık son derece modern ve estetik halini yapacağız. Tabi önümüzdeki süreç seçim süreci ve bizde inanan insanlarız. Allah bizlere nasip ederse artık koşma dönemine gireceğiz. O koşma döneminde Bolu’da bir çığır açılacağını ve model bir belediyecilikle şehirciliği tüm dünyanın göreceğini bilesiniz. Allah ola ki nasip etmemiştir, o zaman da bunları yapmış bir insan olarak çok rahat bir şekilde yeni yaşantımıza geçebiliriz. Burada son olarak şunu ifade etmem gerekir, Allah nasip ettiyse kimse bozamaz, Allah nasip etmediyse kimse yapamaz. Buna da inanıyorsak gerisi vız gelir diyorum” dedi. Konuşmaların ardından Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz tarafından toplantıya ev sahipliği yapan Seben Belediye Başkanı Süleyman Özbağ’a teşekkür plaketi takdim edildi. A. Haktan Yamantürk

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit