• resmi ilanlar

MEMLEKETİNDEN ALDIĞI DOLAR BAŞINA BELA OLDU

2018-11-08 11:00:09

Memleketi olan Gürcistan'dan aldığı sahte 200 Dolar'ı Bolu'da bir bankada bozdurmak isteyen Indıra Ç., hakkında açılan “Sahteliğini Bilmeden Kabul Ettiği Parayı Sahte Olduğunu Bilerek Tedavüle Koyma” davasından beraat etti.

Haber: Erol DEĞİRMENCİ

Olay Bolu’da geçtiğimiz aylarda meydana geldi. Aslen Gürcistanlı olan ve 10 yıldan fazla süredir Bolu’da yaşayan Indıra Ç., memleketinden aldığı 200 Dolar’ı bir bankada bozdurmak istedi. Bankada işlemlerini yaptığı sırada bozdurmak istediği paranın sahte olduğu anlaşılan Indıra Ç. hakkında işlem başlatılırken, polis ekipleri tarafından sahte paraya el konuldu.

“PARANIN SAHTE OLDUĞUNU BİLSEM BANKAYA GÖTÜRÜR MÜYÜM?”

Olayın Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmasında Gürcistan asıllı Indıra Ç. hakim karşısına çıktı. Indıra Ç. savunmasında “Ben bu konuda daha önce de ifade vermiştim. 10 yıldan fazla süredir Bolu’da yaşıyorum. Geçimimi tercümanlık yaparak, evlere temizliğe giderek sağlıyorum. Dolarları Gürcistan’dan almıştım. Paranın sahte olduğunu bilsem bankaya götürür müyüm? Paraların sahte olduğunu bilmiyordum.” dedi.

Mahkeme heyeti, Indıra Ç.’nin savunmasını dinledikten sonra sanığın “Sahteliğini Bilmeden Kabul Ettiği Parayı Sahte Olduğunu Bilerek Tedavüle Koyma” suçundan beraat etmesine karar verdi.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit