• resmi ilanlar

Tüm siyasilerin gözü MHP'de…

2018-11-14 11:00:12

SON TARİH 15 ARALIK!

 

24 Haziran seçimlerinde milletvekili çıkarmak için yeterli oyu alamamasına rağmen özellikle Bolu Merkez’de aldığı oy ile gücünü ortaya koyan MHP’de yerel seçim çalışmaları başladı. MHP Genel Merkezi’nden gelen genelge sonrası açıklamalarda bulunan İl Başkanı Cihan Başaran, yerel seçimlerde MHP’den aday adayı olacak isimlerin 15 Kasım-15 Aralık tarihleri içerisinde gerekli başvurularını yapabileceklerini belirtti.

Haber: Hakan Aydın

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi’nin teşkilatlara gönderdiği genelge sonrası 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek yerel seçimler nedeniyle izlenecek takvimle ilgili açıklamalarda bulunan MHP İl Başkanı Cihan Başaran açıklamalarda bulundu.

“ÜLKEMİZ ZOR GÜNLERDEN GEÇİYOR”

Başaran, “Türkiye 31 Mart 2019 tarihinde, Mahalli İdareler seçimlerini yapacaktır. Bu günlerde bütün siyasi partilerde aday belirleme ve seçime hazırlanma çalışmaları başlamıştır. MHP de Türkiye’nin bütün il ve ilçelerinde seçim hazırlıklarına başlamıştır. 31 Mart 2019 seçimleri çok büyük önem arz ediyor. Ülkemiz iç ve dış etkilerle, ekonomik ve siyasal anlamda zor günlerden geçiyor. Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik durum vatandaşımızı, işçimizi, memurumuzu, esnafımızı sanayicimizi, yatırımcımızı olumsuz etkilemektedir.  Ekonomik şartlar nedeniyle ailesini geçindirmekte zorluk yaşayan işçi, memur anneler, babalar var. Tarlasını ekip biçerken mazot parasını bulmakta zorlanan çiftçiler var. Üretimi durma noktasına yaklaşmış,  işçisine ücret ödemekte zorlanan sanayicilerimiz var. Az bir satış yaparak yada siftahsız dükkan kapatan, çekini, senedini, kredi borcunu ödeyemeyen esnaflarımız var. Parasını batırmaktan endişe eden, gelecek dönem planı yapamadığı için parasını atıl durumda bekleten yatırımcılar var” dedi.

“HALKA HİZMETİN İLK BASAMAĞI BELEDİYE BAŞKANLIKLARIDIR”

Başaran, “Bolu’da yaşayan değerli vatandaşlarım, Türk Milletinin varlık teminatı olan, Milliyetçi Hareket Partisi, ülke yönetimine ve ülkemizi bu kargaşa ve ekonomik sıkıntılardan kurtarmaya taliptir. Halka hizmetin ilk basamağı ise Belediye Başkanlıklarıdır. Allah’ın emrettiği gibi, dosdoğru, halkın hizmetinde olmak bizim en büyük amacımızdır. Halkımızın sorunlarını içimizde hissederek çözüm arayan, üretken belediyecilik anlayışımız ile Bolu ve İlçelerinde Aday Adaylığı başvuru sürecini başlatıyoruz. Belediye Başkanı, Belediye Meclisi ve İl Genel Meclisi üyeliği aday adaylığı müracaatları 15 Kasım 2018 Perşembe günü başlayacak olup, 15 Aralık 2018 Cumartesi günü saat 17:00’de sona erecektir. Belediye Başkan Aday Adaylığı için ön başvuru MHP Genel Merkezinde, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığımıza şahsen yapılacaktır. Daha sonra ilçe başkanlıklarına müracaat edilecektir. Belediye Meclisi ve İl Genel Meclisi aday adayları İlçe Başkanlıklarına şahsen başvuru yapacaklarıdır. Kendilerinden istenen evraklar başvuru anında bildirilecektir. Aday olacak hizmet sevdalılarına şimdiden başarılar diliyorum.  Değerli Bolu Halkı, Mahalli İdareler Seçimlerinde, Vizyonumuz; Milli ve manevi değerleri koruyarak, tüm yerel yönetimlere model olacak, bir belediyecilik anlayışı ortaya koymaktır. Hedefimiz; Yerel yönetimlerin etkin gücünü, en üretken biçimde kullanarak, Türkiye’yi çağdaş, yaşanabilir ve sürdürülebilir bir kent vizyonuna ulaştırmaktır” ifadelerini kullandı.

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit