• resmi ilanlar

Tarım ve Orman Müdürlüğünden Kızılay'a Kan Bağışı

2018-11-19 11:00:03

Sosyal fayda sağlama ve farkındalık yaratmayı amaçlayan Bolu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Kızılay'a kan bağışı ile destek oldu.

 

Tarım ve Orman Müdürlüğü kampüsünde gerçekleştirilen etkinlikte kök hücre ve kan bağışı hakkında personele bilgilendirme yapıldı. Kök hücre ve kan bağışının birçok insana umut olduğu ifade edilirken, kan bağışının sağlık açısından faydalarına dikkat çekildi. Bağış formlarını dolduran çalışanlar, sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Kızılay tarafından kurulan stantlarda kan bağışı yaptı. Türk Kızılayı, Bölge Kan Merkezleri, Kan Bağış Merkezleri ve mobil kan bağış araçları ile ülkemizin ihtiyacı olan kanın tamamını gönüllü ve sürekli bağışçılardan karşılamayı hedeflemektedir.  Türk Kızılayı, Türkiye’nin ihtiyacı olan kanın tamamını gönüllü ve sürekli bağışçılardan karşılamak için “Ulusal Kan Temini Projesi”ni yürütmektedir. Ülke genelinde 17 Bölge Kan Merkezi, 64 Kan Bağış Merkezi ve 150’den fazla mobil kan bağış aracı ile hizmet vermektedir. Bu merkez ve birimlerde binlerce uzman personel istihdam edilmektedir. Hasta güvenliği açısından kendisine bağışlanan her kanı modern laboratuvarlarda testlere tabii tutan Türk Kızılayı, kanı ihtiyacı olan kişilere verilmek üzere hastanelere ulaştırmaktadır.

 

Bu kapsamda Düzce ve Bolu Bölge Müdürlüğünden, Bolu İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü kampüsüne mobil araç gelmiştir.  Kurum çalışanları seferberliğe kurumsal gönüllü olarak katılarak sağlık durumu yerinde olan personel kan bağışında bulunmuştur. Konu hakkında açıklama yapan İl Müdürü İzzet MURAT;  “Türkiye’de ve dünyada insani yardım hizmetinde model haline gelen, zor anlarımızda her zaman yanımızda olan Türk Kızılayı’na destek olmak hepimizin görevi. Gelişmiş ülkelerde bağışçı oranı %5’lerde seyrederken ülkemizde %3.6 civarındadır. Bir ünite kanın yaklaşık üç kişiye umut olduğundan yola çıkarak Müdürlüğümüz düzenli aralıklarla insani görevimizi yapmak adına sağlık durumu elveren çalışanları ve kampüsümüze gelen üreticilerimiz ile gönüllü bağış yapmaktadır. Personelimize ve üreticilerimize gösterdikleri duyarlılık için ayrıca teşekkür ediyorum. Dilerim ki duyarlı vatandaşlarımızın bağışlarıyla kan stoğumuz arzu edilen seviyelerde olacaktır” dedi.   

A. Haktan Yamantürk

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit