• resmi ilanlar

ŞANTAJ DAVASINDA GERGİN ANLAR

2018-11-27 11:00:12

Şantaj iddiasıyla haklarında hazırlanan iddianame sonrası Abant TV sahibi Mehmert Altun, İmdat Aslan ve işadamı Latif Yıldız'ın yargılanmalarına devam edildi. Yargılama sırasında sanık ve şikayetçiler arasında yaşanan diyaloglarda zaman zaman gergin anlar yaşandı.

 

Haber: Hakan Aydın

 

Bolu 3. Asliye Ceza Mahkemesi’nde 3’üncüsü gerçekleştirilen yargılama da sanık Mehmet Altun’un ‘Köroğlu Beton firmasının kapatılması mahkeme kararına bağlıdır biz sadece programlarda bunu dile getirdik’ demesi üzerine müştekiler Hüseyin Tekin ve Aydoğan Tekin bu sözlere tepki gösterdiler. Hüseyin Tekin, “Kaç kez gelip fahiş rakamlı paralar istedin” derken, Aydoğan Tekin ise “Bizi her program hedef yaptılar esrar satıcısı olduğumuzu bile ima ettiler” dedi ve program videolarını içeren görüntüleri mahkeme başkanına teslim etti.

Sanık İmdat Aslan ve Mehmet Altun ise “Dava kumpastır, 17-18 kişi toplanıp bize kumpas kurdular” iddialarını yinelediler. Müşteki Abdullah Onur “Benden alınan 55 bin lira reklam falan değil, aleyhte yayımları durdurmak için istedikleri ve aldıkları paradır” dedi.

Tanık Yaşar Taşkıran ise, “Sohbet ederken yayınları sordum Mehmet Altun ben Alaaddin Yılmaz’dan çok zarar ettim, İmdat benim sözümden çıkmaz dedi” şeklinde konuştu.

Sanık avukatı Tuncay Alnıak’ın dava Alaaddin Yılmaz ile avukatının siyasi davasına döndü demesi üzerine söz alan Alaaddin Yılmaz’ın avukat Fikret Çıracı, “Siyasi eleştiri başka, siyasi hesaplaşma başka, sanıkların aklı-fikri parada olduğu için suça sadece para açısından bakıyorlar, Şantaj suçunda itibara yönelmek de suçun bir unsurudur, mahkeme önündeki veriler sanıkların işledikleri suçların çeyreyi bile değildir, sanıkların 2014’den beri kararlılıkla işledikleri suçları tespit ettim, müşteki sayısı 17-18 değil en az 40 olmalıdır, bu yöndeki çalışmam 500 sayfaya yaklaştı tahkikatın en az 2014 yılından itibaren çok daha geniş yapılması gerekiyor dava hafife alınacak, kumpas deyip gözden düşürülecek bir dava değildir” dedi.

Mahkeme eksikliklerin tamamlanması için 20.02.2019 tarihine bırakıldı.

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit