• resmi ilanlar

Fatih Metin'den o iddialara cevap

2018-12-04 11:00:14

“BOLU HALKI BUNLARA PRİM VERMEYECEKTİR”

 

Kendisi hakkında Bolulu olmadığına dair iddialar atanlara cevap veren AK Parti Bolu Belediye Başkanı Fatih Metin, “Bolu sevdamı ve Boluluğumu tartıştırmam” dedi.

AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin, Köroğlu TV Seçim Gündemi programında Rasim Özdemir ve Mehmet Ali Atalay’ın sorularını yanıtladı. Metin, kendisi hakkında “Bolulu Değil” iddiaları için Bolu sevdasını ve Bolululuğunu tartıştırmayacağını söyledi. Metin, “Benim Boluluğumu tartışanlar ırkçı ve faşist tiplerdir. Ben Bolu’nun Gölyüzü Mahallesi’nde doğdum, büyüdüm, iş sahibi oldum. İl başkanı oldum, milletvekili oldum, bakan yardımcısı olarak kentimi temsil ettim. O zamanlar Boluluğum tartışılmadı da şimdi mi tartışılmaya başlandı. Babam 1966 yılında Bolu’ya yerleşti. Ben Bolu sevdamı ve Boluluğumu tartıştırmam. Bu haberleri çıkartanlar ve bu haberleri yayanların Bolulu olmalarından şüphe ederim. Çünkü Bolu insanı demokrattır, Bolu insanı hoşgörülüdür, kucaklayıcıdır. Dolayısıyla böyle ırkçı ve faşist duruşu kimse göstermez. Şimdi ben Bolu’da doğmuşum, bu kentte büyümüşüm ve avukatlık yapmışım.  Bolu’da il başkanlığı, milletvekilliği yapmışım, Bolu’yu Bakan Yardımcısı olarak temsil etmişim ve bu zaman kadar Boluluğum tartışılmamış, Bolu Belediye Başkanı adayı olduktan sonra Boluluğum tartışılmaya başlanmış. Bu bir kere karşılık bulmaz” dedi.

“BOLU HALKI BUNLARA PRİM VERMEYECEKTİR”

Bolu halkının bunlara prim vermeyeceğini ifade eden Metin, “Bir defa AK Parti’yi ve Fatih Metin’i buradan vuramazlar. Buradan o faşist ve ırkçı tiplere sesleniyorum. Sandığa gidecek insanlara baktığımızda oy verenlerin büyük çoğunluğu Bolulu değil. Benim babam Yozgat’ın Çaylan ilçesi İnönü Köyü’nden. Babam 1966 yılında okumak için Bolu’ya gelmiş. Bolu’da iş sahibi olmuş eş sahibi olmuş çocuk sahibi olmuş. O çocuklardan bir tanesi de benim. Annem Bolulu. Ben Gölyüzü Mahallesi’nde doğup büyüdüm.  Benim Boluluğumu tartışan tipler ırkçı ve faşist tiplerdir. Bolu halkı bunlara prim vermeyecektir.” diye konuştu.

Kaynak: www.ozgurbolu.com

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit