• resmi ilanlar

VALİ ÜMİT, MECLİSTEN ÖVGÜYLE BAHSETTİ

2018-12-05 11:00:08

Aralık Ayı toplantılarının devam ettiği İl Genel Meclisi'ni ziyaret eden Bolu Valisi Ahmet Ümit, meclisin çalışmalarından övgüyle bahsederken, Meclis Başkanı Yaşar Yüceer ve Meclis Üyelerine teşekkür etti.

Bolu Valisi Ahmet Ümit, iadeyi ziyaret kapsamında İl Genel Meclis Üyelerini ziyaret etti. Aralık Ayı toplantılarının Çarşamba günü gerçekleşen oturumu öncesi İl Özel İdaresine giden Vali Ümit burada Meclis Başkanı Yaşar Yüceer ve Özel İdare Genel Sekreteri Sırrı Köstereli tarafından karşılandı. Ardından meclis salonuna geçen Vali Ümit tek tek meclis üyelerini selamladıktan sonra bir konuşma yaptı.

 

Meclisin çalışmaları hakkında gerekli bilgileri edindiğini ifade eden Vali Ahmet Ümit, bu zamana kadar yapılan bütçelerde hep denk bütçe yapılmış olmasının Bolu için gurur verici olduğunu belirterek, 2019 yılı bütçe görüşmelerindeki özverili çalışmalarından dolayı meclis üyelerine teşekkür etti.

 

Vali Ümit meclis olarak bu zamana kadar uyum içerisinde çalışılmasının da önemli olduğunu vurgulayarak, “Gayet etik bir şekilde bütçenizi belirlemiş, daha doğrusu beş yıl boyunca ayağınızı yorganınıza göre uzatmışsınız. Sizleri tebrik ediyor, teşekkür ediyorum. Milli Eğitim başta olmak üzere, kamu kurum ve kuruluşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanmasına çok büyük katkılarınız olmuş. Susuz köyümüz olmadığını öğrendim ki; bu güne kadar ‘suyumuz yok’ diye bize gelen köylümüz de olmadı. Aynı zamanda köylerin % 70 civarında kanalizasyonunun yapıldığını, su isale hatlarının su depolarının yenilenmiş olduğunu görüyoruz. Asfaltsız köy yolumuz da kalmamış. Yıllık ortalama 300 km. yol yapmışsınız bu çok büyük bir rakam. Çöplerin toparlanmasında baya bir mesafe almışsınız ama inşallah önümüzdeki süreçte beraberce çevre konusunda güzel adımlar atacağız. Özel idaremizin mülklerini milletimizin lehine kullanarak ihtiyaçların giderilmesini sağlamışsınız. En önemlisi de meclis olarak uyum içerisinde çalışmışsınız. Kırsala hizmet götürmenin görünenin ötesinde bir anlamı var. Köylerin yaşatılması, köydeki kültürün, hayvancılığın, köy hayatının yaşatılması çok önemli. Sizlerin de köylerimize katkısı yadsınamaz. Hepinize emeklerinizden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

 

İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Yüceer’de Vali Ümit’e ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, Amaçlarının Bolu’ya hizmet etmek olduğunu ve uyum içerisinde bunu yapmaya gayret gösterdiklerini söyledi.  Ziyaretin ardından Vali Ümit meclis üyeleri hatıra fotoğrafı da çektirdi. Elif Erdoğan

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit