• resmi ilanlar

Bolu'ya 3 adet yeni traktör

2018-12-06 11:00:03

Orman Genel Müdürlüğü 2018 yılı Döner Sermaye Bütçesinden Orman İşletmecilik Projesi kapsamında Devlet Malzeme Ofisi kanalı ile satın alınması gerçekleştirilen ve Bolu Orman Bölge Müdürlüğüne tahsis edilen 3 adet Tümosan 8105 marka 4x4 traktörler düzenlenen törenle ilgili Orman İşletme Müdürlüklerine teslim edildi.

 

Törene Bolu Orman Bölge Müdürü Hasan Keskin, Bölge Müdür Yardımcısı Nizamettin Ören, Makine İkmal Şube Müdürü Rıfat Günen, İşletme Müdürleri Zafer Ekinci, Kemal Yıldız, Yakup Eraslan ve Raif Çopur ile teknik personel katıldı. Törende konuşma yapan Bolu Orman Bölge Müdürü Hasan Keskin, Ormanların bakımı ve bu bakım neticesinde elde edilen orman emvalinin pazara arz edilmesi noktasında en önemli Bölge Müdürlüklerinden birinin Bolu Orman Bölge Müdürlüğü olduğunu, ormanda çalışan nüfusun azalması ve iş güvenliği mevzuatı ile birlikte gelen, mevcut çalışanların sertifikasyona tabi tutularak çalıştırılma zorunluluğu, beraberinde ormancılık iş ve işlemlerinde mekanizasyonunda önemini de artırdığını, bu sebeple bu yıl Bolu Orman Bölge Müdürlüğüne ülke genelinde bakım ve üretim çalışmalarındaki önemli yerine istinaden 2 adet Greyder, 1 adet 30 Tonluk Ekskavatör, 1 adet Mini Ekskavatör ve 3 adet Traktör ile 3 adet Havai Hat verildiğini belirtti.

 

Bölge Müdürü Hasan Keskin, Bolu Orman Bölge Müdürlüğüne destekleri sebebi ile Orman Genel Müdürlüğüne teşekkür etti ve üretimde zor arazi koşullarına sahip olan, Seben, Göynük ve Akçakoca Orman İşletme Müdürlüklerine dağıtımı yapılan bu traktörlerle, zor arazi koşullarının bir nebze yenilebileceği, üretim ve bakım faaliyetlerinin eskiye oranla kolaylaşacağını ümit ettiğini ifade ederek Cenab-ı Hakk’ın kaza ve beladan esirgemesi temennisinde bulundu. Konuşmaların ardından traktörlerin anahtarları, Akçakoca Orman İşletme Müdürü Zafer Ekinci, Seben Orman İşletme Müdürü Raif Çopur ve Göynük Orman İşletme Müdürü Yakup Eraslan’a teslim edildi. A. Haktan Yamantürk

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit