• resmi ilanlar

Özcan sosyal medyanın gündeminde

2018-12-06 11:00:14

“EMEKLİLERE PARA BULACAKSIN KARDEŞİM”

 

Cumhuriyet Halk Partisi Bolu Milletvekili Tanju Özcan, emeklilikte yaşa takılanlar ile ilgili yaptığı konuşma ile tekrar sosyal medyanın gündemine oturdu. Özcan konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a “Suriyelilere, uçağa, saraya para buluyorsan emekliye de bulacaksın” dedi.

Haber: Erol DEĞİRMENCİ

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde uzun zamandır görüşülen Emeklilikte Yaşa Takılanlar sorunu için CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan yine gündeme oturdu. İlk yapılan görüşmelerde, kürsüde yaptığı konuşmada büyük beğeni kazanan ve bu işin takipçisi olacaklarını söyleyen Özcan, yeniden kürsüde yaptığı konuşmada halkın takdirini topladı.

“BULACAKSIN KARDEŞİM EMEKLİLERE DE PARA”

Yapılan görüşmelerde kürsüye çıkan Özcan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslenerek, “Suriyelilere para bulabiliyorsan, uçağa para bulabiliyorsan, saraya para bulabiliyorsan bulacaksın emeklilere de para bulacaksın kardeşim” dedi.

Özcan konuşmasında, “Suriyeliler sonuç itibari ile insandır ve biz insanların canından olmasını asla istemeyiz. Biz insanların ölmesini istemeyiz, zaten bizim siyasi anlayışımızda da böyle bir şey yok. Bizim söylediğimiz farklı bir şey. Konu neydi? Emeklilikte yaşa takılanların sorunları hakkında birçok şey söyledim. Niye çözmüyorsunuz dedim. O zaman demişti ki Sayın Cumhurbaşkanı, emeklilikte yaşa takılanların sorunu çözersek yıllık bütçeye yükü 26 Milyar liraya mal oluyor. Ben de kendi beyanları ile dedim ki 30-35 Milyar kabaca kurdan hesaplarsanız 200 Milyar senin Suriye’deki ateşe benzin dökmek niyeti ile getirttiğin Suriyelilere harcadığın para. Suriyelilere para buluyorsun, kendi hakkını kazanmış olan vatandaşa para bulamıyorsun dedim. Yoksa Suriyeliler ile ilgili bir şey demedim. Bıraksaydık ölselerdi, demedim. Zaten bunları söylemem, benim anlayışımda da yer almaz. Ben bunları ne amaçla söylerken, nefret suçu işlemek ile itham edildim. Tekrar söylüyorum Suriyelilere para bulabiliyorsan, uçağa para bulabiliyorsan, saraya para bulabiliyorsan bulacaksın kardeşim emeklilere de para.” ifadelerini kullandı.

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit