• resmi ilanlar

BOLU KÖROĞLU TEAM TÜRKİYE TAKIMLAR ÜÇÜNCÜSÜ OLDU

2018-12-26 11:00:04

2018 yılında Bolu Belediyesi'nin desteği ile Bolu Doğa Sporları ve Off-Road Kulübü tarafından kurulan Bolu Köroğlu Team, toplamda 7 ayaktan oluşan Türkiye Off- Road Şampiyonası'nda takım üçüncüsü oldu.

Türkiye Off-Road Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Şampiyonası’nda ilimizi temsil ederek Türkiye Takımlar Üçüncüsü olan Bolu Köroğlu Team sporcuları, Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen ve Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu’nun da katıldığı basın açıklamasında, kendilerine verdiği büyük destekten dolayı Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’a teşekkür ederek kupayı Başkan Yılmaz’a takdim etti. Basın açıklamasında bir konuşma yapan Bolu Doğa Sporları ve Off-Road Kulübü Başkanı Burhan Turan “Bolu Doğa Sporları Off-Road Kulübü 2018 yılında kuruldu, bugüne kadar farklı etkinlikler ile bugünkü haline geldi. Bizler de uzun zaman sonra Off-Road Şampiyonası’na katılarak gövde gösterisini yaptık ve takımlar üçüncüsü olduk. Gururluyuz.” dedi.

 

 

“KÖROĞLU’NUN ÇELİK ATLARINI FARKLI İLLERDE VE ÜLKELERDE GÖSTERMEK İSTİYORUZ.”

Konuşmasında Bolu Belediyesi’nin desteğine de vurgu yapan Başkan Turan; “2018 sezonunu kapattık, 2019’da sezona başlamak istiyoruz. 2019 yılında da belediyemizin ve sponsorlarımızın desteği ile Türkiye’nin farklı illerinde ve diğer ülkelerde “Köroğlu’nun Çelik Atları” nı göstermek istiyoruz. Bu konuda da desteğini esirgemeyen başta Belediye Başkanımız Alaaddin Yılmaz  olmak üzere herkese çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştuktan sonra aldıkları kupayı Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’a takdim etti.

 

“BOLU;  SPOR, TURİZM, SAĞLIK  VE ÜNİVERSİTE KENTİ OLACAK”

Basın açıklamasında konuşan Başkan Yılmaz da, “Bolumuz, spor kenti olacak, turizm kenti olacak, sağlık kenti olacak ve üniversite kenti olacak.’ demiştik,  15 yıldır bu amaca yönelik çalışıyoruz. Off-Road takımımız da belediyemiz ile müşterek faaliyetler yürütüyor. ‘Sporun her branşının kamp merkezi Bolu olacak, böylelikle Bolu’nun da tanıtımı yapılacak ve Bolu dünya şehri olacak.’ diyerek bu adımı attık. Sportif anlamda Ampute Milli Takımı’nı da buradaki kamplarda ağırladık. Onlar da dünya ikincisi oldu. Bolu artık kendisinden sportif faaliyetlerin başkenti diye bahsettirecek. Emeği geçen herkesi kutluyorum. Önümüz hep aydınlık olacaktır. Hem Türkiye’nin hem de Bolu’nun önünün aydınlık olmasını yürekten temenni ediyorum. Hepinize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. Elif Erdoğan

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit