• resmi ilanlar

METİN; “YA SEN NEYİ UCUZLATIYORSUN?”

2019-01-07 11:00:14

AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin, Bolu halkını arsenikli sudan kurtaran Bolu Belediyesi Atık Su Arıtma Tesisi'nin şehre kazandırılma süreciyle ilgili konuştu. Atık su arıtma tesisi ziyaretinde dikkat çeken bir konuya değinen Metin, “Geçmişte Tanju Özcan hem atık su arıtma tesisinin, hem de temiz su arıtma tesisinin yapılmaması için elinden geleni yaptı. Ama hukuk galip geldi. Bolulu vatandaş bunu unutmayacak. Şimdi de çıkmış diyor ki ‘suyu ucuzlatacağım' Ya sen neyi ucuzlatıyorsun?” dedi.

Ak Parti Bolu Belediye Başkan adayı Fatih Metin, Tanju Özcan’ın ‘Kullanım suyunu ucuzlatacağım’ açıklaması sonrası adeta açtı ağzını yumdu gözünü. Metin açıklamasında BOlu Belediye tarafından yapımı tamamlanan Pis Su Arıtma ve Temiz Su arıtma Tesislerinin yapım aşamasında yaşananları BOlu kamuoyuna hatırlattı.

 

Temiz Su Arıtma Tesisi’ne yaptığı ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin, her iki tesisin de şehre kazandırılma sürecine değindi.

Fatih Metin, özgeçmişi ile ilgili olarak, geçmişte 1 dönem Bolu milletvekilliği ve 7 yılda 3 farklı bakanlıkta Bakan Yardımcılığı görevlerinde bulunduğunu söyledi.

“Doğduğum, büyüdüğüm şehre hizmet etme şerefine nail olmak bizim için onurdur”

Fatih Metin, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın takdiriyle Bolu Belediye Başkan Adayı gösterildiğini anlatarak, “Doğduğumuz büyüdüğümüz şehre hizmet etme şerefine nail olmak bizim için onurdur, şereftir. İnşallah 31 Mart akşamı itibariyle, vatandaşımız Bolu Belediye Başkanlığı yetkisini şahsıma tevdi ederse, sizlerle beraber mesai arkadaşlığı yapmak istiyoruz. Umarım 31 Mart’tan sonra beraber çalışırız” dedi.

HEPİNİZ GİZLİ KAHRAMANLARSINIZ

En önemli hizmetin ‘halka hizmet’ olduğunu söyleyen Metin, “Belki bu hizmette sizler göz önünde değilsiniz, bu hizmetin yapıldığı yer olarak ama sizler hepiniz gizli kahramanlarsınız. Çünkü halkımızın çok önemli ihtiyaçlarının giderildiği tesislerdeydik. Biraz önce temiz su arıtma tesisine uğradık. Şimdi de pis su arıtma tesisindeyiz. Bu hizmetlerin bulunduğu yerler şehir dışında olduğu için tabi vatandaşın gözü önünde değil ama burada siz ne kadar önemli işler yapıyorsunuz ve çok önemli bir tesisi işletiyorsunuz. Bunlar çok önemli işler. O nedenle hepinize bugüne kadar vermiş olduğunuz hizmetlerden, emeklerden dolayı teşekkür ediyoruz. İnşallah bundan sonra beraberce vatandaşımızın hizmetine koşarız” diye konuştu.

TESİSİN AÇILMAMASI İÇİN DAVA AÇAN BİRİ VARDI?

AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin ayrıca, Bolu halkını arsenikli sudan kurtaran tesislerle ilgili dikkat çeken açıklamalar da yaptı.

Her iki tesisin de CHP Bolu Belediye Başkan Adayı Tanju Özcan’ın engellemelerine rağmen şehre kazandırıldığını söyleyen AK Parti adayı Fatih Metin, “Buranın şöyle bir özeliği var; biraz önce temiz su arıtma tesisini gezdik geliyoruz. Şimdi bu arıtma tesisindeyiz. Bu iki tesisin açılmaması için dava açan biri vardı Bolu’da. Biliyor musunuz ismini? Tanju Özcan. Ne tesadüf değil mi? Yani geçmişte Tanju Özcan hem atık su arıtma tesisinin, hem de temiz su arıtma tesisinin yapılmaması elinden geleni yaptı. Ama hukuk galip geldi. Bolulu vatandaş bunu unutmayacak. Şimdi de çıkmış diyor ki suyu ucuzlatacağım. Ya sen neyi ucuzlatıyorsun? Biz senden aldığımızda bu görevi 2004 yılında su, Türkiye’nin en pahalı suyuydu. İndirimi bu dönemdeki belediye başkanımız yaptı. Dolayısıyla Karadere İçme Suları ile beraber hem su ucuzlayacak hem de vatandaş çeşmeden memba suyu içmiş olacak.” diye konuştu.

YORUMLAR  (Toplam 3 yorum)

 • bolulu  (09.01.2019 09:33:12)

  niye ucuzlamazmı arıtma tesisi yaptık diye suyu başka illerden pahalımı içecez arıtma tesisinden kendin git bir su iç bakalım basınıda çağır yanına öyle iç bolu görsün senin boluda vatandaşın belediye tarafından soyulduğundan haberin yok galiba

 • GOCABOLULU  (08.01.2019 12:10:44)

  Fatih bey sen önce git 50-100TL lık su al,dekontu incele sonra konuş...

 • misafir  (08.01.2019 09:30:55)

  siz önce 2018 yılında ağırlama gideri olarak harcanan 20 milyon TL.nin hesabını verin ....

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit