• resmi ilanlar

Belediyeden sokak köpeği açıklaması

2019-01-08 11:00:09

“SOKAK HAYVANLARI SAHİPSİZ DEĞİL”

Geçtiğimiz günlerde Kayseri’de, sokak köpeklerinin saldırısı sonucu 14 yaşındaki bir çocuğun hayatını kaybetmesi sonucu yapılan provokasyonlarla ilgili bir açıklamaya yapan Bolu Belediyesi, “Sokak hayvanları sahipsiz değil. Onların sahibi biziz” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz günlerde Kayseri’de, sokak köpeklerinin saldırısı sonucu 14 yaşındaki bir çocuk hayatını kaybederken, bir çocuk ise yaralanarak hastaneye kaldırılmıştı. Olayla ilgili sosyal medyada yapılan provokasyonlara karşı Bolu Belediyesi bir açıklama yaptı. Belediye tarafından yapılan açıklamada, “Geçtiğimiz günlerde Kayseri’de 14 yaşındaki bir çocuğun sokak köpeklerinin saldırısıyla hayatını kaybetmesi toplum olarak hepimizi derinden etkiledi; yüreklerimizi yaktı. Bu elim hadise üzerinden sokak hayvanlarına yöneltilen acımasız tepkiler nasıl vicdanları sızlatıyorsa, Belediye ekipleri tarafından doğadaki dostların sağlığı için gerçekleştirilen rutin uygulamaların farklı amaçlarla yanlış lanse edilmesi de bizleri o kadar yaralıyor” ifadelerine yer verildi.

“CAN DOSTLARIMIZA VE HAYVAN SEVERLERE HİZMET VERİYORUZ”

Açıklamalarının devamında can dostları ve hayvan severlere hizmet verdiklerini belirten Bolu Belediyesi, “Belediye ekiplerimizin ihbara cevaben sokaktan aldığı bir can dostumuz üzerinden sosyal medyada başlatılan provokasyon bunun son örneği. Maalesef bir grubun, Türkiye’de hayvanların en özenle bakıldığı, en gelişmiş olanaklarla tedavi edildiği ve sahiplendirildiği kentte yaşadıklarının, ülkemizin en donanımlı Hayvan Hastanesi’ne ev sahipliği yaptıklarının hala farkında olmaması üzücü. Bolu Belediyesi olarak hayata geçirdiğimiz bölgenin en büyük Hayvan Hastanesi ile Türkiye’ye örnek olmaya devam ediyoruz. Yerden ısıtmalı odalardan röntgen ve ultrasona, kan tahlil laboratuvarından rehabilitasyon ve oyun alanlarına kadar son derece modern binamızda, can dostlarımıza ve hayvanseverlere hizmet veriyoruz. Sokak hayvanlarının yanı sıra yaralanmaları ve hastalanmaları durumunda yaban hayvanlarına da veteriner hekimlerimiz ve teknikerlerimizle yardım ulaştırıyoruz. Yaralı, hasta ya da yaşamını zor idame eden can dostlarımızı tam teşekküllü hayvan ambulansımız ile ürkütmeden ve canlarını yakmadan itinayla alıyor; hastanemizde gerekli ilaç, tedavi ve kısırlaştırma işlemlerinin ardından chip takarak sahiplendiriyoruz. İlerleyen zamanda sahiplendirdiğimiz can dostlarımızı yeni yuvalarında ziyaret ederek güzel bakılıp bakılmadıklarını takip ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“SOKAK HAYVANLARI SAHİP DEĞİL”

Son olarak sokak hayvanlarının sahipsiz olmadığının altına çizen Bolu Belediyesi şu ifadelere yer verdi:

“Bolu’nun tüm canlıların huzurlu ve mutlu olduğu, dünyanın yaşanabilir ilk on kenti arasında yer almasını görev edindik ve bu yolda çalışmaya devam edeceğiz. Vatandaşlarımızın mesnetsiz iddialara ve provokasyonlara itibar etmeyeceğine olan inancımız tamdır. Sokak hayvanları sahipsiz değil. Onların sahibi biziz.” Erol DEĞİRMENCİ

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit