• resmi ilanlar

ALADAĞ'DA KAR ÜZERİNDE -5 DERECEDE EKMEK MÜCADELESİ

2019-01-10 11:00:05

Aladağ Orman İşletme Müdürlüğü, 2019 yılı Silvikültür Programında yer alan Işık Boşaltma Kesimi çalışmalarına hızlı başladı.

 

Aladağ Orman İşletme Müdürlüğü, 2019 yılı programında yer alan Aladağ Orman İşletme Şefliğinde gerçekleştirilen ışık boşaltma kesimi çalışmaları Bolu Orman Bölge Müdürü Hasan Keskin tarafından yerinde incelendi. Bölge Müdür Yardımcısı Ferdi Özer’in eşlik ettiği incelemede, Aladağ Orman İşletme Müdürü Rıdvan Aksu ve Aladağ Orman İşletme Şefi Serdar Doğukağan Sarıcı hazır bulundu.

 

Programın zamanında gerçekleşmesi için, halen yoğun karla kaplı olan bölmelere dozerle yol açılarak ulaşıldığını ve çalışmalara bu şartlarda devam edildiği belirten Bölge Müdürü Hasan Keskin çalışmalar sonucunda istikbal ağaçlarına daha iyi gelişme ortamı sağlanarak, biyotik ve abiyotik tehlikelere karşı daha dayanıklı hale getirildiğini ifade etti.

 

Aladağ Orman İşletme Müdürlüğü Aladağ Orman İşletme Şefliğinin 2019 yılı Işık Kesimi programında bulunan 34 nolu sarıçam gençleştirme bölmesinde toplam bin 679 metreküp damga yapılarak üretime verildiğini söyleyen Bölge Müdürü Hasan Keskin, boylu ve kalın ağaçların, standartlara uygun bir şekilde boylanıp, bir ağaçtan çıkması öngörülen sınıf ve boylarda kaliteli emvallerin üretilerek, orman ürünleri pazarının ihtiyaçlarının karşılanacağını belirtti. Eksi 5 derece 1500 metre rakımda ekmeğinin peşinden koşan üretim işlerinde çalışan orman köylüsüyle de sohbet eden Bölge Müdürü Hasan Keskin, onların talep ve önerilerini dinledi, üretim işlerinde karşılaşılan sorunlar üzerinde karşılıklı fikir alış verişinde bulundu, zor şartlarda yürütülen çalışmalar esnasında güvenlik tedbirleri hususunda uyulması gereken konuları anlatarak, dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulundu.

Mevcut çalışmalar için memnuniyetini dile getiren Bölge Müdürü Hasan Keskin çalışmaların devamında da aynı titizlikle işlerin yürütülmesini isteyerek kazasız bir yıl geçirilmesi temennisinde bulundu. Elif Erdoğan

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit