• resmi ilanlar

POLEMİĞİN BOLU'YA FAYDASI OLMAZ!

2019-01-10 11:00:13

CHP Bolu Belediye Başkan Adayı Tanju Özcan, kendisi hakkında rakip siyasi parti yöneticileri ve adaylarının söylediklerini değerlendirerek, “Polemik yapmanın Bolu'ya da bize de bir katkı sağlayacağı yok” dedi.

 

Haber: Erol DEĞİRMENCİ

31 Mart mahalli ve idari seçimleri için ara vermeden çalışan Cumhuriyet Halk Partisi Adayı Tanju Özcan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeni ile gazetemizi ziyaret etti. Ziyaretinde basın emekçilerinin günü kutlayan Özcan, çalışma hayatlarının devamında da başarılar diledi.

 

Ziyaretinde gazetemize özel açıklamalarda bulunan Özcan, rakip siyasi partilerin aday ve yöneticilerin kendisi hakkındaki agresif tutumunu değerlendirdi. Özcan polemik yapmanın Bolu’ya da kendilerine de bir katkı sağlamayacağının altını çizerek, “Bolu ile ilgili çok güzel önerilerimiz var. Bolu’yu nasıl daha güzel bir şehir haline getirebiliriz, Bolu’da belediye hizmetleri ile ilgili sıkıntılarımız var ve bunları nasıl düzeltebiliriz? Dolayısı ile anlatacağımız çok şey var. Dersimize çalışarak çıktık bu yola. Çalıştığımız konuları halkımıza anlatmak istiyoruz. Daha önce ben ilçe, il daha sonra da milletvekiliydim. Genel siyaset yapıyordum. Şimdi ise hizmet makamına talibim. Belediye başkanlığı siyasi bir makam değildir. O yüzden polemik yapmanın Bolu’ya da bize de bir katkı sağlayacağı yok. Bolulular bizden laf atışma beklemiyor. Bolulular bizden Bolu’ya nasıl hizmet edeceğimizi duymak istiyor, projelerimizi öğrenmek istiyor, vaatlerimizi tartışmak istiyor. Polemik bizden uzak dursun. Bu vesile ile belediye hizmetleri ile alaka düşündüklerimize, projelerimize eleştiri olursa cevap veririz. Biz kişisel eleştirilere, genel siyasi polemiklere kapalıyız” dedi.

 

PROJELER İÇİN TARİH 10 ŞUBAT

Projelerini 3’e ayırdığını ve bunların bir kitapçık haline gelmesinin 10 Şubat’ı bulacağını söyleyen Özcan, “Projelerle ilgili hazırlıkları yapıyoruz. 3’e ayırdık her şeyi. Bir vaatler, iki sosyal projeler, üç teknik projeler. Şimdi vaatlerin bir kısmını açıklamaya başladık. Mesela Türkiye’nin en ucuz suyunu Bolu içecek dedik. Şu an en pahalısını içiyor ve kullanıyor. Bu bir vaattir. Sonra stadyum ile ilgili bir proje hazırladık. Bu hem vaat hem de teknik projedir. Bunun görselleri ile beraber tanıtımlarını yapmaya başladık. Sosyal projelerimiz olacak. Bunları yakında kamuoyuna açıklayacağız. Teknik proje çalışmalarımız ekiplerimizle beraber sürüyor. Somutlaşanlar var, somutlaşmayanlar var. Zannediyorum bunların bir kitapçık haline gelmesi Şubat ayının 10’unu bulacak. İnce eleyip sıkı dokuyoruz. Biz bir söz veriyorsak onu yerine getirebilmeliyiz. Yüzümüz kızarır yarın bir gün. Yapabileceklerimizi maliyet hesaplarını ortaya çıkararak bir hazırlık içindeyiz. Belediye meclisi, il genel meclisi listesine gelince orada asıl il başkanımız ve merkez ilçe başkanımız asıl karar verici nokta olacaklar. Ben tabi düşünce ve önerilerimi sunacağım. Nihai kararı örgütümüz ve partimiz verecektir” ifadelerini kullandı.

 

BİZ İŞİMİZE BAKIYORUZ

Son olarak polemik siyasetine girmeyeceklerinin tekrar altını çizen Özcan, işlerine bakacağını belirtti. Özcan, “Ak Partili vatandaşlarımızdan büyük teveccüh görüyoruz. Keza başka partilere oy atan vatandaşlarımızdan da büyük bir teveccüh görüyoruz. Bir iki tane Ak Partili yöneticinin böyle bir agresif tutumu olduğunu görüyoruz. Biz işimize bakıyoruz. Niye yaptıklarını bilmiyorum, çokta anlam veremiyorum” şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • Salih ÖZDEMİR  (10.01.2019 19:04:31)

  Kazanma şansın çok yüksek olduğu için agresifler.Biz Bolulular konuşulanları süzüyoruz.Mevcut başkanın desport tutumu ve adayının aynı yoldaki beyanatları ister istemez her kesimin tercihini senden yana yöneltiyor.Sn Metin in Mevcut başkanın yörüngesinden çıkmadıkça bence şansı pek yok gibi.Ülke olarak 15 sene geriye gittik,Hiç olmazsa Boluluları daha ucuz daha rahat ettirecek projeleri hangi aday açıklarsa o kazansın.

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit