• resmi ilanlar

YENİ DÖNEM BAŞVURULARI BAŞLADI

2019-01-19 11:00:05

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker Ateş, yaptığı bir açıklama ile Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu ve Genç Girişimciler Kurulu'nun yeni dönem üyelik başvurularının başladığını bildirdi. Kurulların İcra Komitesi seçimleri 27 Şubat 2019 Çarşamba günü 10:00 - 16:00 saatleri arasında Bolu TSO hizmet binasında gerçekleştirilecek. Kurullara üyelik başvuru belgelerinin Odaya teslimi içinse son tarih 24 Ocak 2019 olarak ifade edildi.

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker Ateş, açıklamasında kadın ve gençler arasında girişimciliğin geliştirilmesi amacıyla Bolu Ticaret ve Sanayi Odası’nın koordinatörlüğünde İlimizde faaliyet gösteren Kadın Girişimciler Kurulu ve Genç Girişimciler Kurulu’nun yeni dönem için üyelik başvurularının başladığını belirtti.

 

Başkan Ateş, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi ve Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi seçimleri 27 Şubat 2019 Çarşamba günü 10:00 - 16:00 saatleri arasında Odamız hizmet binasında gerçekleştirilecek. Seçmen listesine girecek kurul üye kayıtlarının gerçekleşebilmesi için, İl Kadın Girişimciler Kurulu ve İl Genç Girişimciler Kurulu üyeliğine aday olanların başvuru formlarını ve dilekçelerini eksiksiz biçimde doldurmaları, en geç 24 Ocak 2019 Perşembe günü saat 17.30’a kadar Odamız Genel Sekreterliğine teslim etmeleri gerekmektedir. Sisteme giriş için son tarih olan 25 Ocak 2019 Cuma günü herhangi bir aksaklık yaşanmaması adına başvuru evraklarının belirtilen tarihler göz önünde bulundurularak zamanında teslim edilmesi önem taşımaktadır.

Oda üyesi kontenjanından başvuru yapacak kadın ve genç girişimcilerin, Ticaret siciline kayıtlı, gerçek kişi tacir veya tüzel kişilerin ortağı, yönetim kurulu üyesi, yöneticisi, genel müdürü veya murahhas azası olması gerekmektedir. Aynı zamanda İl Genç Girişimciler Kurulu Üyeliğine başvuracak girişimcilerin 18 yaşından gün almış olması ve 40 yaşından gün almamış olması gerekmektedir.

İl Kurul üyelikleri için Odamız kontenjanları 38 kişi ile sınırlıdır. Seçmen listeleri oluşturulurken Yönetim Kurulumuz tarafından onaylanan ve bilgileri eksiksiz olarak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği sistemine girilmiş olan üyeler esas alınacaktır. Başvurular tamamlandıktan sonra Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Odamıza gönderilecek seçmen listeleri 11 Şubat 2019 tarihinde Oda Hizmet binamızda ve Odamız internet sitesinde yayınlanacaktır. İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi ve İl Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi adaylık başvuruları İl Kurul üyelikleri kabul edilen ve seçmen listesinde yer alan girişimciler arasından 11-18 Şubat 2019 tarihleri arasında yapılacaktır. İl Kurul Üyeliği için 38 kişilik kontenjan içerisinde Odamız üyelerinin yanı sıra fakülte, yüksekokul ya da enstitüde, girişimcilik konusunda çalışmalar yürüten üniversite öğrencileri, öğretim görevlileri veya öğretim üyeleri ile toplum nezdinde saygınlık uyandıran diğer gerçek kişiler, en fazla 7 kontenjan olacak şekilde yer alabilecektir.”

Kurul üyelikleri için gerekli başvuru formlarına ve kurulların çalışma usul ve esasları ile icra komitesi seçimlerine dair usul ve esaslarına (http://www.tobbgirisimcilik.org.tr) adresinden veya Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreterliği’nden erişim sağlanabilecek. Elif Erdoğan

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit