• resmi ilanlar

BOLU'DA 49 BİN 800 ÖĞRENCİ KARNE SEVİNCİ YAŞADI

2019-01-19 11:00:04

Ülke genelinde olduğu gibi Bolu'da da öğrenciler 2018-2019 eğitim öğretim yılı ilk dönem karnelerini aldılar. Bu kapsamda Mevlana İlk ve Ortaokulunda resmi bir tören düzenlendi.

 

Düzenlenen törene Bolu Valisi Ahmet Ümit, Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kunuk, Okul Müdürü Burçin Yetiş, öğrenciler, öğrenci velileri ve öğretmenler katıldı.

MİNİK ÖĞRENCİLERDEN HALK DANSLARI GÖSTERİSİ

Burada düzenlenen program anasınıfı öğrencilerinin gösterileri ile başladı. Düzenlenen halk oyunu gösterilerinde erkek öğrenciler Kafkas danslarından bir gösteri sunarken kız öğrenciler ise Bolu Yeşil Ördek ve Silifke yöresine ait halk oyunlarını sergilediler. Kendilerine has hareketlerle, adeta usta oyuncular gibi oyunlarını sergileyen öğrenciler, katılımcılar tarafından uzun süre alkışlandılar.

ÖZEL EĞİTİM SINIFI ZİYARET EDİLDİ

Bolu Valisi Ahmet Ümit ve beraberindeki heyet karne dağıtım töreninde ilk olarak Ortaokul Özel Eğitim Sınıfını ziyaret ettiler. Hem yılbaşında, bu sınıfta okuyan özel eğitim öğrencilerinin kendisine yazıp yolladıkları yılbaşı kartlarının da iadeyi ziyareti olarak hem de karnelerini dağıtmak için bu ziyareti gerçekleştirdiğini söyleyen Sayın Valimiz, öğrencilerle sohbet ederek onlara karne ve hediyelerini verdi.

SINIFLAR GEZİLEREK KARNELER DAĞITILDI

Bolu Valisi Ahmet Ümit ve beraberindeki heyet diğer sınıfları da gezerek karne heyecanı yaşayan öğrenci ve velilerle sıcak sohbetlerde bulundu, öğrencilerin karnesini dağıttı.

Ziyaret ettiği sınıflarda öğrencilerin karne heyecanını paylaşan Bolu Valisi Ahmet Ümit, öğrencilerle sohbet ederek, yarıyıl tatilini bol bol dinlenerek ve kitap okuyarak geçirmeleri tavsiyesinde bulundu.

Vali Ahmet Ümit Karne dağıtımının akabinde Mevlana ilk ve ortaokulu öğretmenleriyle bir araya gelerek eğitim öğretim faaliyetleri üzerine hasbihal etti, iyi tatiller diledi.

LİSE ÖĞRENCİLERİNE KİTAP DAĞITILDI

Bolu Valisi Ahmet Ümit,  2018-2019 eğitim öğretim yılının son gününde Altındağ Belediyesi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Programı Proje okulunda yapılan kitap ve karne dağıtım törenine katıldı.

Sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet edip Fuat Sezgin’in ‘Bilim Tarihi Sohbetleri’ kitaplarını dağıtan Vali Ahmet Ümit, farkındalık oluşturmak, kitap okumaya dikkat çekmek ve öğrencilerin yarıyıl tatilinde boş zamanlarını değerlendirmeleri amacıyla kitap dağıttıklarını ifade etti.

Ziyaretinde öğrencilerle sohbet eden  Vali Ümit , öğrencilere karnelerini de dağıtarak, eğitim hayatlarında başarılar diledi. A. Haktan Yamantürk

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit