• resmi ilanlar

“BOLU HALKI UNUTMAYACAKTIR”

2019-01-20 13:38:00

Gölcük Tabiat Parkı'nda yapılması planlanan proje için açıklamalarda bulunan Gölcük Platformu Sözcüsü Murat Ataman, “Alaaddin Yılmaz ile AKP'li meclis üyelerini Bolu halkı unutmayacaktır” dedi.

Gölcük Tabiat Parkı’nda yapılması planlanan proje için verilen durdurma kararı sonrası Bolu Belediye Meclisi’nden oy çokluğu ile çıkan kararla kır evleri Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü’ne kiralanmıştı. Konu hakkında bir açıklama yapan Gölcük Platformu Sözcüsü Murat Ataman, “Bolu Gölcük Tabiat Parkında, yapılaşmanın önünü açan gelişme planı ve gelişme revizyon planının iptali için 08.03.2018 tarihinde Bolu İdare Mahkemesine müracaat ile açmış olduğumuz dava kapsamında Sayın Mahkemece, 05.12.2018 tarihinde davaya konu plan kapsamında yer alan kır evleri ile idare binası ve konuk evi olarak adlandırılan binayla ilgili olarak yürütmenin durdurulması kararı vermiştir. Orman ve Su İşleri Başkanlığı ile aralarındaki kira sözleşmesine dayanan Bolu Belediye Başkanlığı, dava süreci devam ederken davaya konu plan kapsamında yer alan kır evlerinin yapımı için ihale gerçekleştirmiş ve malzemesi Bolu belediye Başkanlığınca karşılanmak üzere yapım işini kapsayan ihaleyi 1.650.000,00 TL bedelle Yunus Safi Mühendislik Şirketi almış, Mahkeme sürecinde kır evlerinin yapımı devam etmiş ve evler iç tefrişatı hariç bitmiştir” ifadelerini kullandı.

“BOLU HALKI UNUTMAYACAKTIR”

Bolu halkının Başkan Alaaddin Yılmaz ve AKP’li belediye meclis üyelerinin yaptığını unutmayacağının altını çizen Ataman, “Bolu İdare Mahkemesi 05.12.2018 tarihinde kır evlerinin ve idare ve konuk evi olarak adlandırılan, henüz yapımına başlanmamış olan binanın Tabiat Parkında, telafisi güç zarar meydana getirebileceği gerekçesiyle planın bu bölümleriyle ilgili olarak yürütmeyi durdurma kararı vermiş olmasına ve bu kararın davalı Orman ve Su İşleri Bakanlığı yanında davaya müdahil olan Bolu Belediye Başkanlığına da tebliğ edilmiş olmasına karşılık tarafımızca, Bolu Belediye Meclisinin, Mahkeme kararını adeta hiçe sayarak Bolu Belediye Başkanı ve AKP’li meclis üyelerinin destek ve oyları ile söz konusu kır evlerinin 10 yıllığına kiraya verilmesi hususunda karar aldığına dair duyumlar alınmaktadır. 2 ay sonra başkanlığı sonlanarak sade vatandaş durumuna gelecek olan Başkan ve bu kararın altında bulunan meclis üyelerinin yürütmenin durdurulması kararı nedeniyle bir çivi bile çakılabilmesi mümkün olmayan bu evlerin kiraya verilmesi için acele bir karar almaları anlaşılamamaktadır. Hukuken geçersiz ve aceleyle alınmış bu kararda imzaları bulunan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ile AKP’li meclis üyelerini Bolu halkı unutmayacaktır. Kır evlerinin kiraya verilmesi hususunda alınmış böyle bir karar var ise Gölcük Platformu olarak kararın iptali için hukuki yollara başvuracağımızı buradan duyuruyor ve var ise bu hatalı karardan bir an önce dönülmesi çağrısında bulunuyoruz.” şeklinde konuştu. A. Haktan Yamantürk

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit