• resmi ilanlar

FATİH METİN'DEN BOLU'YA 9 ADET AMBULANS

2019-01-26 11:00:09

AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin, sağlıkta yaşanılan eksiklikler için 2'nci kez Bakan Koca ile telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini açıklayarak, “Sağlık Bakanımıza teşekkür ediyorum. 9 tane ambulans verdi.” dedi. Metin ayrıca, “Yeni romatoloji uzmanı Salı günü İzzet Baysal Eğitim Araştırma Hastanesi'nde yani Tıp Fakültesi'nde göreve başlıyor. Bolumuza hayırlı uğurlu olsun.” açıklamasında bulundu.

 

Geçmişte 1 dönem Bolu Milletvekilliği ile üç önemli bakanlıkta 7 yıl Bakan Yardımcılığı görevlerinde bulunan AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin, başkentteki ağırlığını Bolu’ya hizmet için kullanmaya devam ediyor.  Geçtiğimiz hafta Sağlık Bakanlığı nezdinde yaptığı girişimler sonucu Bolu’ya 6’sı çocuk 26 yataklı 2 adet ek yoğun bakım ünitesi kazandıran Metin, şimdi de Bolululara 9 adet ambulans ve 1 romatoloji uzmanı müjdesi verdi.

Müjdeli haberleri seçim çalışmaları kapsamında ziyarette bulunduğu İzzet Baysal Huzurevi’nde veren Metin, özellikle yaşlı hastaları doğrudan etkileyen romatoloji uzmanı eksikliği konusuyla ilgili, “Yeni romatoloji uzmanı salı günü İzzet Baysal Eğitim Araştırma Hastanesi’nde yani Tıp Fakültesi’nde göreve başlıyor. Bolu’da romatoloji doktoru olmadığı için başka illere giden yaklaşık 1500 hastamız vardı. İnşallah bu eksikliği de gidermiş olacağız. Ben bu vesileyle Sağlık İl Müdürümüz Muhammed Beye teşekkür ediyorum.” dedi.

“BOLUMUZA HAYIRLI UĞURLU OLSUN”

Fatih Metin, Sağlık İl Müdürü Muhammed Demirkol’un ambulans eksikliğini iletmesi üzerine Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile 2’nci kez telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini de açıklayarak, “Buradan Sağlık Bakanımıza teşekkür ediyorum. 9 tane ambulans verdi. Bolumuza hayırlı uğurlu olsun.” diye konuştu. A. Haktan Yamantürk

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit