• resmi ilanlar

"AMATÖR KULÜPLERİ GÖRMEZDEN GELEMEYİZ"

2019-01-28 10:00:06

CHP Bolu Belediye Başkan Adayı Tanju Özcan, amatör spor kulüplerine adil şekilde yardım yapacaklarını açıklayarak, " Belediye amatör spor kulüplerine hemen hemen hiçbir nakdi yardım yapmamış. 31 Marttan sonra belediye bütçesinden amatör spor kulüplerine adil bir şekilde yardım yapacağız" dedi.

 

Yerel seçim öncesi çalışmalarını sürdüren Tanju Özcan, Bolu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunu ziyaret etti. Bolu ASKF İl Başkanı Zekeriya Gökmen ve üyelerle bir araya gelen Özcan, karaçayır spor kompleksinde yapılan maçlar öncesi amatör futbolculara da başarılar diledi.

 

“HER DÖNEM FİKİR ALIŞVERİŞİNDE BULUNACAĞIZ”

Bolu'da sporun geliştirilmesi için her dönem fikir alışverişi yapacaklarını dile getiren Özcan, "Bolu Belediyesinin şu ana kadar yaptığı doğru işler olduğu gibi eksik ve yanlış yaptığı işler var. Amatör spor kulüplerimize destek noktasında yapılan yanlışlar var. Belediyeler kanuna göre iller bankası payının binde 12'si kadar amatör spor kulüplerine nakdi yardım yapabilir. Ancak Bolu Belediyesi amatör spor kulüplerine hemen hemen hiçbir nakdi yardım yapmamış.  31 Mart'tan sonra belediye bütçesinden yapacağımız bu yardımları amatör spor kulüplerine adil bir şekilde dağıtacağımızı taahhüt ediyorum. Biz amatör spor kulüplerini görmezden gelemeyiz. İçerisinde bulunduğunuz tesislerin doğalgaz, elektrik gibi giderlerinin belediye tarafından karşılandığını biliyoruz.  Bu uygulamaya da aynen devam edeceğiz. Bolu'daki spor kalitesini ve sporcu sayısını da arttırmak suretiyle her dönem fikir alışverişinde bulunacağız" dedi. A. Haktan Yamantürk

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit