• resmi ilanlar

Yaptığı kazada 2 kişi ölürken, 13 kişi yaralanmıştı

2019-02-07 11:00:13

ADLİ KONTROL ŞARTI İLE TAHLİYE EDİLDİ

Bolu’nun Gerede ilçesinde yaptığı kaza sonucu 2 kişinin ölümüne ve 13 kişinin yaralanmasına sebep olan Suriye uyruklu sanık Muhammed Alhavvam, çıkarıldığı mahkeme tarafından adliye kontrol şartları ile tahliye edildi.

Haber: Erol DEĞİRMENCİ

Olay, 2018 yılının Temmuz ayında meydana gelmişti. Sanık Muhammed Alhavvam’ın iddiasına göre, kendisi ile beraber toplam 15 kişi ile İstanbul’a gitmek için bir şahısla anlaşarak kaçak şekilde 31 BA 551 plakalı araçla yola çıktılar. Gerede’ye gelip mola verdiklerinde ise araç şoförü daha fazla araba kullanamayacağını, çok yorulduğunu söyledi. Bunun üzerine direksiyon başına geçen Muhammed Alhavvam, Gerede’de virajı alamaması sonucu kaza yaptı. Meydana gelen kazada Suriye uyruklu 2 kadın hayatını kaybederken, 13 kişi yaralanarak hastaneye kaldırıldı. Kazadan yaralı bir şekilde kurtulan ve aracı kullanan Muhammed Alhavvam  tedavisinin ardından tutuklanarak cezaevine sevk edilmişti.

“YAŞANANLARDAN ÇOK PİŞMANIM”

Olayın bugün görülen duruşmasında yaklaşık 7 aydır tutuklu olan Muhammed Alhavvam, “Taksirle Ölüme Ve Yaralanmaya Neden Olma” suçlaması ile hakim karşısına çıktı. Savunma için söz alan sanık Alhavvam, “Ben burada çalışacağım. Şu an İstanbul’da çalışıyorum zaten. Gerekirse Bolu’ya gelip çalışacağım. Burada ev tutacağım. Yaşananlardan dolayı çok pişmanım” dedi.

ADLİ KONTROL ŞARTI İLE TAHLİYE EDİLDİ

Sanığın savunmasının ardından mahkeme heyeti ara karar için savcıdan mütalaasını istedi. Savcı, sanık Alhavvam’ın tutukluluk halinin devamını talep etti. Mütalaanın alınmasının ardından karar veren mahkeme heyeti sanık Alhavvam’ın tutukluluk halinin amacına ulaştığını ve sanığın serbest kalması halinde delilleri karartamayacağı gerekçesi ile adli kontrol şartları ile tahliyesine karar verdi. Duruşma 16 Nisan tarihine ertelendi

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit