• resmi ilanlar

PAZAR ESNAFINA SAHTE PARA TUZAĞI KURMUŞLAR

2019-02-07 11:00:09

Bolu ve Burdur'daki halk pazarlarında esnafı sahte para kullanarak dolandıran S.A. ve İ.Y.'nin yargılanmasına başlandı. Duruşmada müştekiler, sanıklarla ilgili yaşadıkları olayları anlattı.

Haber: Erol DEĞİRMENCİ

Müşteki C.T.’nin iddiasına göre, 2018 yılının Mart ayında Bolu Pazarı’na gelen S.A. ve İ.Y. alışveriş yapmaya başladı. Gün sonunda para hesaplarken dükkan sahibi C.T.’nin incelemesi sonucunda paraların sahte olduğu anlaşıldı. C.T. kendisine sahte para veren S.A.  ve İ.Y.’den şikayetçi oldu.

Olayın bugün görülen duruşmasında müştekiler C.T., Burdur’dan SEGBİS aracılığı ile bağlanan R.A. ve başka bir suçtan hükümlü olan sanık S.A. hakim karşısına çıktı.

BAŞKAN ALTINDAL UYARMIŞ

Müştekilerden  Bolu pazar yerinde esnaf olan C.T., başından geçenleri anlattı. C.T.’nin “Benim pazar yerinde dükkanım var. Dükkanımın yoğunluğu nedeni ile yanımda da 7-8 kişi çalışıyor. Olayın olduğu gün yine yoğunduk. Bolu Manavlar ve Pazarcılar Esnaf Odası Başkanımız Mustafa Altındal o gün bizlere mesaj atarak pazar içinde sahte para kullanan şahıslar olduğunu ve dikkat etmemiz gerektiğini söyleyen bir mesaj attı. Bizde o gün içinde kazandığımız paraları incelemeye başladık. Yaptığımız incelemede paralardan birinin sahte olduğunu anladık. Daha sonra zaten karakola gittik. Sanıklardan şikayetçiyim” dedi.

BURDUR’DA DA ESNAFI TUZAĞA DÜŞÜRMÜŞLER

Burdur’dan SEGBİS aracılığı ile bağlanan müşteki R.A.’da başından geçen olayları mahkeme heyetine anlattı. Müşteki R.A., “Ben pazar esnafıyım. O gün ufak bir işimi halletmek için tezgahımı yandaki komşuma emanet edip gittim. Geldiğimde sanıklardan biri alışveriş yapmış 100 TL uzatıyordu. Ben gelince para üstünü ben verdim. Daha sonra parayı incelediğimde sahte olduğunu anladım” dedi.

Mahkeme heyeti, müşteki R.A.’ya kendisine sahte para verenin C.T. olup olmadığını sordu. Müşteki R.A. ise “Olayın üzerinden çok zaman geçti. Bu yüzden hatırlayamıyorum. O güne ait kamera kayıtları mevcut” ifadelerini kullandı.

Mahkeme heyeti müştekileri dinlemesinin ardından diğer sanık İ.Y.’nin de dinlenmesi ve eksik hususların giderilmesi için duruşmayı 28 Mart tarihine erteledi.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit