• resmi ilanlar

YENİ KÜLTÜR MERKEZİNİN ADI BELLİ OLDU

2019-02-08 11:00:11

Bolu Belediyesi tarafından yaptırılan yeni kültür merkezinin ismi oy çokluğu ile “Necip Fazıl Kısakürek” olarak belirlendi.

Haber: Erol DEĞİRMENCİ

Bolu Belediye Meclisi Şubat Ayı 1. Oturumu, Bolu Belediye Meclisi Salonu’nda, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın başkanlığında yapıldı. Düzenlenen meclis toplantısında birim müdürlüklerinden gelen maddeler komisyonlara havale edilirken, 2 gündem maddesi için oylama yapılarak karar alındı.

Geçtiğimiz yıl faaliyete başlayan yeni belediye binasının zemin katına yapılan yeni kültür merkezinde sona yaklaşılırken, verilecek olan isim için belediye meclisinde oylama yapıldı. Birim müdürlükleri yeni kültür merkezinin isminin “Necip Fazıl Kısakürek” olmasını önerdi.

CHP GRUBUNDAN TÜRKAN SAYLAN ÖNERİSİ

Maddenin meclis üyelerine sunulmasının ardından, CHP’li üyeler adına Grup Başkanvekili Erhan Beykoz söz aldı. Beykoz, “Daha önce kullandığımız kültür merkezimizin adı da Necip Fazıl Kısakürek’ti. Hepsi bizim aydınlarımız ve önemli isimler. Fakat ben bu sefer kültür merkezimizin isminin Türkan Saylan olmasını öneriyorum” dedi.

İSİM İÇİN OYLAMAYA GEÇİLDİ

CHP Grubunun önerisinin ardından Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz önerileri oylamaya sundu. Türkan Saylan önerisi için CHP’li üyeler onay verirken, Necip Fazıl Kısakürek ismi için Ak Partili meclis üyeleri oy kullandı. Yapılan oylama sonucunda Necip Fazıl Kısakürek ismi oy çokluğu ile seçildi.

Öte yandan yeni kültür merkezinde artık sona yaklaşıldığı ve zemin için halı döşenme işlemine geçildiği öğrenildi.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit