• resmi ilanlar

İMAR KOMİSYONU ÇIKMAZI SÜRÜYOR!

2019-02-08 11:00:15

Bolu Belediyesi İmar Komisyonu'ndan istifa eden CHP'li Meclis Üyeleri Sabri Güngör ve Asuman Şentürk'ün yerine önerilen isimler oy çokluğu ile ret edilince komisyona üye seçilemedi.

 

Haber: Erol DEĞİRMENCİ

Bolu Belediyesi Şubat Ayı 1. Oturumu, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz Başkanlığında Meclis Salonunda yapıldı. Düzenlenen meclis toplantısında birim müdürlüklerinden gelen maddeler komisyonlara sevk edilirken, 2 gündem maddesi oylanarak karara bağlandı.

 

Geçtiğimiz yıldan beri süren İmar Komisyonu krizi bu mecliste de devam etti. CHP Bolu Belediye Meclis Üyesi Mustafa Fahrettin Aksoy’un seçilememesi üzerine, CHP’liler konu hakkında şikayetçi olarak adliyeye başvurmuştu. İdare Mahkemesi konu hakkında CHP’lilere kendi üyelerini aday göstermesi konusunda karar vermişti.

YİNE SEÇİLEMEDİ

Bu meclis toplantısında ise İmar Komisyonu’ndan istifa eden Asuman Şentürk ve Sabri Güngör’ün yerine komisyona üye seçimi yapıldı. CHP grubu İmar Komisyonu’na Mustafa Fahrettin Aksoy ve Naif Gürkan’ı üye adayı olarak mahkeme kararı ile Meclis ve Bolu Belediye Başkan Alaaddin Yılmaz’a sundu.

Başkan Yılmaz kendisine verilen öneriyi, meclis üyelerinin oylamasına sundu. Yapılan oylamada sadece CHP grubu İmar Komisyonu’na Aksoy ve Gürkan’ın seçilmesi yönünde olum oy kullandı. Ak Parti Grubu ise yapılan oylamada olumsuz oy kullandı. Oylama sonucunda ise istifa eden Asuman Şentürk ve Sabri Güngör’ün yerine üye seçilemedi.

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit