• resmi ilanlar

VALİ ÜMİT, GAZETECİLERLE BİR ARAYA GELDİ

2019-02-08 11:00:09

Bolu Valisi Ahmet Ümit, Bolu Gazeteciler Cemiyeti'nin sosyal tesislerini ziyaret ederek basın mensupları ile bir araya geldi. Vali Ümit ziyaretinde neden kırmızı plaka kullanmadığı konusuna da açıklık getirdi.

Haber: Erol DEĞİRMENCİ

Bolu Valisi Ahmet Ümit, Bolu Gazeteciler Cemiyeti’nin Karaçayır’daki sosyal tesislerini ziyaret etti. Ziyarete Bolu Valisi Ahmet Ümit ile beraber Bolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bülent Velioğlu, cemiyetin yönetim kurulu, cemiyet üyeleri ve basın mensupları katıldı.

Vali Ümit’e ziyareti için teşekkür eden Başkan Velioğlu, “Sayın Valim, öncelikle hoş geldiniz. Bugün 3 ay 2 gün olmuş güzel kentimize geleli. Bu süre zarfında biz geldiğimizde hem programlarınızın yoğunluğundan hem seçimlerden tam bir zaman ayarlayamadık. Sizde çok istemiştiniz. Bir kahvaltıda beraber olma isteğiniz vardı, ben de arkadaşlarıma iletmiştim. Sizin geçirdiğiniz ufak bir rahatsızlıktan dolayı gerçekleştiremedik. Bolu’da 3 günlük gazete, televizyon kanalları ve internet siteleri ile beraber kentimizin nabzını tutarak vatandaşlarımızı bilgilendiriyoruz. Bu konuda da sağ olsunlar tüm valilerimiz ve sizlerin gösterdiğiniz gönül dostluğu ve misafirperverlik için sizlere teşekkür ederiz. Burada çeşitli organizasyonlar ile beraber olacağız. Cemiyetimize gelip şeref verdiğiniz için sizlere teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

“SİZ KAMUNUN ELİ AYAĞI VE AYNI ZAMANDA AYNASISINIZ”

Gazeteciler için kamunun eli ayağı ve aynı zamanda aynası olduğunun altını çizen Vali Ümit, “Öncelikle sizlere muhabbetle sevgilerimi iletiyorum. Ancak örtüştürebildik ve beraber olabildik. Sağ olun eksik olmayın. Önemli bir kamu hizmeti yapıyorsunuz. Siz kamunun eli ayağı ve aynı zamanda aynasısınız. Bizler için çok önemlisiniz. Hiç tereddüttünüz olmasın. Her şeyden önce gönül birlikteliği önemli. Anca fiziki olarak gelebildik. Seçim atmosferinde halkımızın yoğun bir teveccüh gösteriyor. Bizim düşüncemiz, her şeyden önce insan eksenlidir. Bir tanede olsa gönül kırmamak için çalışıyoruz. Çünkü günümüz ve çağımızın en önemli problemlerinden bir özellik var. Muhatap alınmama sorunu var. Biz bunu aşmaya çalışıyoruz. Bunu gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Herkes burada kendisine bir yer bulmalı. Herkesin bir yeri var. İnsanların bir takım talep ve arzuları var. Esas olarak bürokrasiden uzak, en insani şekilde ihtiyaçların karşılanması esastır. Birçok konuları bizzat takip etmemiz gerekiyor. Ben sizlere ilginiz için teşekkür ediyorum” dedi.

VALİ NEDEN KIRMIZI PLAKA KULLANMIYOR?

Açıklamaların ardından basın mensuplarının sorularını cevaplayan Vali Ümit, neden kırmızı plaka kullanmadığına da açıklık getirdi. Vali Ümit, “Çok farklı olmayı arzu etmiyoruz. Bazen de gerekiyor. Gerektiği zaman kırmızı plaka kullanılır. Kırmızı plakayı taşımak bir onur. Ama herkes gibi olmak bir onur. Biz bu yönde düşünüyoruz. Biliyorsunuz yaya öncelikli trafik yılı bu yıl. Şimdi yayalar araçlara değil yayaların araçlara öncelik vermesi gerekiyor. Plaka değişikliği ile ön plana çıkmak yerine vatandaşlarımıza öncelik vereceğiz.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit