• resmi ilanlar

İbrahim Doğan kendini kamuoyuna tanıttı

2019-02-17 21:30:14

PROJELERİYLE BİRLİKTE KÜRSÜYE ÇIKTI

Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı’nda, Bolu Belediye Başkan Adayı İbrahim Doğan 30 projesi ile beraber kamuoyuna tanıtıldı.

Haber: Erol DEĞİRMENCİ

31 Mart mahalli ve idari seçimlerine kısa bir süre Milliyetçi Hareket Partisi çalışmalarına hız verdi. MHP İl Teşkilatı, 17 Temmuz Kapalı Spor Salonu’nda düzenlediği etkinlikte belediye başkan adaylarını, Bolu kamuoyuna tanıttı. Yapılan aday tanıtım toplantısına Milliyetçi Hareket Parti MYK Üyeleri Bahadır Alperen, Ahmet Yılmazer, MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, MHP İl Başkanı Cihan Başaran, MHP Bolu Belediye Başkan Adayı İbrahim Doğan, ilçe belediye başkan adayları, belediye ve il genel meclisi üye adayları, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Aday tanıtım toplantısında konuşan MHP İl Başkan Cihan Başaran programın açılış konuşmasında, “50. Kuruluş Yılımızı geçtiğimiz hafta kutlamaya başladık. Şanla şerefle dolu bu 50 yılı bizlere hediye eden Başta Başbuğumuz Merhum Alparslan Türkeş Beyefendi ve dava arkadaşlarına, şehitlerimize, gazilerimize, Allah’dan Rahmet diliyorum. Sancağı devir aldığı günden buyana bu günlere erişmemizde en büyük emeği olan Sayın Genel Başkanımız Doktor Devlet Bahçeli ye ve yanında sarsılmaz bir imanla dimdik duran siz dava arkadaşlarına şükranlarımı sunuyorum. Allah sizlerin ömrüne ömür katsın, yüce Türk Milletine yaptığınız hizmetlerinizden dolayı hepinizden Allah Razı olsun. 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerine hazırlıklarımız hızla devam ediyor, Bu gün Bolu Merkezi ve İlçeleri Belediye Başkan Adaylarını Tanıtacağız. Her biri kıymetli ve her biri aday olduğu Belediye Başkanlığını başarı ile yapabilecek inanmış kişilerdir. Daha güzel ve yaşanabilir bir Bolu hedefleyen, Çocuklarımıza Daha mükemmel bir gelecek ve güçlü bir Bolu bırakabilmek için çalışamaya azmetmiş adaylardır. Belediyecilik hizmetlerini vatandaşlar arasında ayrım yapmadan dağıtabilecek inanç ve imana sahip adaylardır” dedi.

“BOLU’YU GELECEĞE TAŞIMAYA HAZIRIZ”

Bolu geleceğe taşımaya hazır olduklarını söyleyen Başaran, “Değerli misafirlerimiz, Ülkemiz zor günlerden geçtiği bir dönemde Mahalli idareler seçimlerine gidiyor, vatandaşlarımızın ekonomik sıkıntılar içinde olduğu zor bir dönemde yaşıyoruz. Belediyecilik sadece yol yapmak, kaldırım yapmak, park alanları yapmak, ihtiyaç sahiplerine yardımcı olmakla bitmeyen bir hizmet kurumudur. Belediyeler isterlerse illerinin ekonomik gelişimine de katkıda bulunabilirler. Belediye Başkanları, yeni yatırımların Bolu ya gelmesine, yeni iş alanlarının açılmasına, mesleki, sanayi ve ticari alanda Bolu’nun gelişmesine en büyük destektir. Biz MHP olarak bu güce sahibiz. Bolu’nun 5 yıllık kalkınma planını yazmaya hazırız. Bolu’yu geleceğe taşımaya hazırız” ifadelerini kullandı.

“HİÇBİR KARDEŞİM 3 HİLALİ GÖRMEDİĞİ HİÇBİR YERE OY VERMEZ”

Son olarak hiçbir kardeşinin 3 hilali göremediği yere oy vermeyeceğinin altını çizen Başaran, “Gerede, Mudurnu, Göynük, Mengen, Dörtdivan, Yeniçağa, Seben, Kıbrısçık, Karacasu, Taşkesti, Gökçesu, az önce anlattığım gelişmelere aç bir şekilde MHP Belediye Başkanlarını bekliyor. Bolu merkezde ve İlçelerde, sizlere Üretken Belediyecilik anlayışını ve hizmetini vermek istiyoruz. Bunun için sizden bu seçimde fırsat istiyoruz. Biliyorsunuz Bolu da daha önce CHP ve sonra Ak Parti uzun yıllardır Belediye Başkanlığı yaptı. Bolu daha önce MHP’sine bu fırsatı hiç verilmedi. Bu seçimde bize bir fırsat verin. MHP’nin Üretken Belediyecilik anlayışı ile sizi buluşturalım, Bolu’ya hizmet sevdamızı size ispatlayalım. Bu fırsatı bize vermeye var mısınız? Bir de buradan seslenmek istediklerim, Geçmişte Milliyetçi Hareket Partisine gönül vermiş, ancak bir kopup giden, ama gözü de gönlü de üç hilal de olan, bir hatadır yaptık diyen, samimi pişmanlık yaşayan arkadaşlarımız, Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin mesajında, diyor ki onlara sadece kapımızı değil gönlümüzü de açtık. Ayrıca belirtmek istediğim bir başka husus var. Belediye Başkanı Adayı olarak bu gün sahalarda, Ülkücü Milliyetçi oylarına talip olanlar. Listelerinde eskiden MHP saflarında yer alan birilerine yazanlar, seçim programlarında milliyetçi olduklarını vurgulayanlar, kardeşlerimizle çektirdikleri hatıra fotoğraflarını seçim malzemesi yapanlar… Boşuna uğraşmayın. Ülkücü Milliyetçi hiçbir kardeşim 3 hilali görmediği hiçbir yere oy vermez” şeklinde konuştu.

“BİZ BU ÜLKEYİ KARŞILIKSIZ SEVDİK”

İl Başkanı Başaran’dan sonra konuşan MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz ise bu ülkeyi karşılıksız sevdiklerini belirterek, “Değerli Bolulu arkadaşlar önümüzde zor bir süreç ve 40 gün var. Hepimiz bir İbrahim Başkan gibi son ana kadar yoğun program götürüp, çalışmak durumundayız. Hepimiz yorulacağız. Hepimizin sıkıldığı dönemler olacak. Hepimizin kollarının, bacaklarının, dizlerinin ağrıdığı dönemler olacak. Şunu bilin ki hiç birimizin ağrısı Fırat Çakıroğlu’nun ki kadar olmayacak. Hiç birimizin yorgunluğu Mustafa Pehlivanoğlu kadar olmayacak. Hiç birimizin sıkılması, sırtındaki ter evinde ailesi ile otururken şehit edilen il başkanları gibi olmayacak. Biz diyoruz ki onlar bize hakkını helal etsin. 50 yıldır süren bir davanın neferleriyiz. Onlardan helallik isteyebilmek için terimizin son damlasına kadar bu mücadeleyi götürmek zorundayız. Karşınıza çıkan öyle ülkücüydük, böyle ülkücüydük diyenler olacak. Bunlara sadece şunu söyleyin. Kimlerle beraber olduklarının farkındalar mı? Bunun farkında olmayan arkadaşlar sırf bir sağdan bir soldan astık diyebilmek için 17 yaşındaki Erdal Eren’in yaşını büyütüp astıranların çocukları ile aynı safta duruyorlar. Akıllarını başına alsınlar. Sırf rövanşist duygularla hareket edenler namazını kılanları idam sehpasına götürenlerle aynı safta yer alıyorlar. Biz bu ülkeyi karşılıksız sevdik. 5 bin şehit veren bir davanın neferleri olarak duruyoruz. Bir an önce liderimizin çizdiği çizgiye gelin. Bir an önce davet ediyoruz” diye konuştu.

“İBRAHİM DOĞAN’I MAKAMINA OTURTUNCAYA KADAR UYKU ORUCUNA VAR MISINIZ?”

Milletvekili Yılmaz’dan sonra kürsüye gelen Ahmet Yılmazer ise MHP’li seçmenlere seslendi. İbrahim Doğan’ı belediye başkanlığı makamına oturtuncaya kadar “Uyku orucuna var mısınız?” diye soran Yılmazer, “7 Haziran seçimlerinde tuzak gördüm. 80 milletvekili çıkardık. Tuzağı gördük. Şeytan ayrıntının arasındadır. Dediler ki, ‘CHP ile MHP dışarıdan koalisyon kursun, HDP de dışarıdan desteklesin’ Bizim bazıları da daldı bu işe. Burada tuzak vardı. Dağdaki eşkıyayı, masuma kurşunu sıkanı meşrulaştırmak gibi bir niyetimiz yoktur dedik ve hayır dedik. Ülkücü hareket kendisine kurulan tuzakları bir bir defedecek güçtedir. Bunların karşılarında geçmişte Başbuğ Türkeş, şu anda da 61 yıllık siyasi hayatının her anını bilen Devlet Bahçeli ve onun Ülkücü evlatları var. Müsaade etmeyeceğiz. Bu milleti, zillet ittifakına örseletmeye, tokatlamaya müsaade etmeyeceğiz. Uyku orucuna geçeceğiz 31 Mart’a kadar. Seçim sonuçlarını alana kadar, İbrahim Doğan’ı makamına oturtuncaya kadar uyku orucuna var mısınız? Sokak sokak, ev ev gezmeye var mısınız?” ifadelerini kullandı.

“BOLU VE İLÇELERİ EHLİNE EMANET EDİLMEK ÜZERE BEKLEMEKTEDİR”

Yılmazer’den sonra konuşan Bahadır Alperen ise Bolu ve ilçelerinin ehline emanet edilmek üzere beklediğini ifade ederek, “Bizler Ülkü Hareketin neferleri olarak azami gayret sarf edeceğiz. Sayın genel başkanımızın liderliğinde ülkemizin bekası için var gücümüzle çalışacağız. Milliyetçi Hareket Partisi muazzam bir çıkış yakalayarak 31 Mart 2019’da fitne, fesat yayan tüm mihrapların tuzaklarını bertaraf edeceğiz. Her ne pahasına olursa olsun Ülkü Hareketin neferleri olarak vatanımızı, tüm şer odaklarına karşı koruyacağız. Cumhur İttifakı’nın ruhuna sadık kalarak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin tam işlevsel bir hal alması için 31 Mart seçimlerinde tek vücut olup sahalarda olacağız. Beka için milli karar, cumhur için istikrar diyerek sayın genel başkanımızın liderliğinde emir ve talimatları doğrultusunda çalışacağız. Bu kapsamda partimiz büyükşehirler başta olmak üzere bazı seçim bölgelerinde ittifak yapmıştır. Zilletin başaramaması için tek bilek, tek yürek yürümektedir. Ancak Bolu ilimizde 31 Mart 2019 seçimlerinde partimiz ve adayımız ile giriyoruz. Daha önceden de söylediğim gibi Bolu ve ilçeleri ehline emanet edilmek üzere beklemektedir. Bolu’muz üretken belediyecilik için İbrahim Doğan’ı beklemektedir. Cumhur İttifakı’nın bu aziz ruhunu satmadan proje ve çalışmalarımız ile sahada olacağız. Köroğlu’nun yiğit evlatları, MHP olarak siyasi 50 yıl önceye dayan erleri olarak çok çalışacağız. Bolu’ya hak ettiği hizmeti getirmek için durmadan, yorulmadan ve Cumhur İttifaki ruhuna sadık kalarak çalışacağız” dedi.

“ZORU BAŞARMAK BİZİM İŞİMİZ, DESTEKLEMEKTE BOLU HALKININ”

Son olarak kürsüye çıkan MHP Bolu Belediye Başkan Adayı İbrahim Doğan, zoru başarmanın kendilerinin, desteklemenin ise Bolu halkının işi olduğunu söyleyerek, “Sizlerden onay bekliyorum. Bizim neler yapmayacağımızı sizlere bir cümle ile anlatacağım. Hiç kimsenin alın terine haram getirmeyeceğim. Devletten, milletten, adaletten, merhametten yana olacağım. Doğrular rehberim olacak. Ekibimle dertle derman olunacak, alanında uzman kişilerle Bolumuzu aldığımız yerden yükseklere çıkaracağım. Belediyemizin bir kuruşuna haram getirmeyeceğim. Bu da size namus ve ülkücü sözü olsun. Çok düşünüp inceleyip, sık dokuyup çalışmak için belediyemizi sizden istiyorum. Bolu halkı evladını, samimiyetini, darda olduğunda kimin yanında olduğunu bilir. Güvenmediğine rengini gösterecek kadar da cesurdur. Zoru başarmak bizim işimiz, desteklemekte Bolu halkınındır. Sizleri utandırmayacağım” şeklinde konuştu.

İBRAHİM DOĞAN’IN 30 PROJESİ

MHP Bolu Belediye Başkan Adayı İbrahim Doğan, projelerini de kamuoyuna tanıttı. Doğan ilk olarak 16 tane sosyal projeyi tanıttı. Projeler şu şekilde:

-HİLAL KAR

-ARINDIRILMIŞ KÖKEZ İÇME SUYU

-KADIN EL EMEĞİ VE YÖRESEL ÜRÜNLER PAZARI

-ÇOCUK BAKIM VE GELİŞİM MERKEZİ

-GENÇLERE KÖROĞLU EĞİTİM BURSU

-GENÇLERE MESLEK EDİNDİRME KURSLARI

-İŞ BULMA DESTEK OFİSİ

-BÜTÜN SPOR DALLARINA DESTEK OLUNACAK

-BELEDİYE KONUK EVİ

-KIZILAY KAN BAĞIŞ MERKEZİ

-VATANDAŞA HUKUK DANIŞMANLIĞI HİZMETİ

-EĞİTİM VE ETÜT MERKEZLERİ

-HALK ECZANESİ VE İLAÇ DÖNÜŞÜM PROJESİ

-ÖĞRENCİYE NAKLİYE HİZMETİ

-SIĞINMA EVLERİ

-ENGELLİ, YAŞLI VE KİMSESİZ BAKIM EVİ

Bolu’yu marka olarak tanıtacak 14 proje ise şu şekilde:

-14 BİN KİŞİLİK YENİ STADYUM KOMPLEKSİ

-BOLU TARİHİ KÖY VE OSMANLI KONAKLARI

-JEOTERMAL ISITMA PROJESİ

-TELEFERİK PROJESİ

-KATLI YERALTI OTOPARK VE ALT GEÇİT PROJESİ

-KÖROĞLU TÜRK TARİH PARKI

-İNOVASYON MERKEZİ VE CYBER PARK PROJESİ

-FİBER İNTERNET VE GALERİ PROJESİ

-ŞEHİR GİRİŞ KAPILARI

-GENÇLİK KAMPI MERKEZİ

-SAĞLIKLI YAŞAM MERKEZİ

-BİLİM PARKI VE GENÇLİK MERKEZİ

-HAL YENİLEME VE YENİ SEMT PAZARI PROJESİ

-HAFİF RAYLI SİSTEM PROJESİ

İŞTE MHP’NİN TAM LİSTESİ

Belediye Meclisi Kontenjan:

Alper Yılmaz

Fatih Soyaydın

Mehmet Vural

MHP Bolu Belediye Meclis üyesi adayları:

Fatih Silin

Necdet Çakır

Rahmi Aksoy

Oktay Türk

Sadık Çetinkaya

Mecit Karadayı

Cihan Yıldırım

Ahmet Çetin

Ekrem Yücel

Yüksel Aktulan

Adem Beraber

Nazım Çilesiz

Hasan Çağrı

Mehmet Orhan

Fikret Arıcan

Hüseyin Aydemir

Eren Gökdemir

Elif Zaim

Aysel Demir

Okan Kayışoğlu

Sezer Karadaş

Buğrahan Sağlam

Remzi Güngörmez

Recayi Esmer

Cahit Çiloğlu

Mahmure Karakuş

Demet Alican

Seyit Mehmet Başaran

İl Genel Meclisi Üyesi Adayları:

Mehmet Altındağ

Mustafa Tunca

Ali Cebeci

Recep Taşdemir

Necip Özen

Proje ve liste tanıtımının ardından tüm adayların ortak fotoğraf çekimi ile etkinlik sona erdi.

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • Salih ÖZDEMİR  (18.02.2019 09:07:40)

  Mhp lilere başarılar dilerim.Kazanma şansları zayıf ama oylarını yükseltecekleri kesin.Mhp Bolu siyasetinde ve yönetiminde bu dönemde anahtar konumundadır.İttifak yapmayarak Akp nin kazanmasını istemeyerekte olsa engellemiş olacaklar.En önemliside Meclis aritmetiğinde kim kazanırsa kazansın alacakları 3 veyadaha fazla meclis üyeliğiyle son kararı mhp verecektir.İnşallah çizgilerinden şaşmazlar .Mevcut meclisin çoğu projelerde düştüğü hatalara düşmezler. Asıl süprizin gerede, dörtdivan ve karacasuda olacağını tahmin ediyorum.

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit