• resmi ilanlar

BOLU FİZİK TEDAVİ HASTANESİ SAĞLIK TURİZMİ YETKİ BELGESİNİ ALDI

2019-02-19 11:00:05

Türkiye'de Sağlık Turizmi Yetki Belgesi almaya hak kazanan kamu hastanelerinden biri de Bolu İzzet Baysal Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi oldu.

 

Bolu doğa güzelliği, kış sporları ve coğrafi olarak önemli bir konuma sahip olmakla beraber ülkemizde jeotermal su kaynakları içinde de önemli bir yere sahip. Tüm bu özellikler göz önüne alındığında son yıllarda Sağlık Bakanlığı'nın önem verdiği sağlık turizmi açısından da şehrimizde bu hizmeti verecek özelliklere sahip İzzet Baysal Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin önemli bir durumu ortaya çıkmaktadır.

 

Bu yetki belgesi sayesinde Bolu ilimizin kış turizmi, kültür ve doğa turizmi alanlarındaki bilinirliğinin yanı sıra sağlık turizmi alanında da bilinirliği artacaktır. Bolu İzzet Baysal Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi kamuda sağlık turizmi yapmaya yetkili Türkiye'deki ender kamu kurumlarından biri olarak yurtdışından hasta getirmeye ve hizmet vermeye yetkili kılındı. A. Haktan Yamantürk

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit