• resmi ilanlar

Uyuşturucu kuryeliği yaparken yakalanmıştı

2019-02-19 11:00:07

KANSER HASTASI OLMASI TAHLİYE ETTİRDİ

 

Bolu’da 2018 yılının Temmuz ayında aracında 16 kilo 870 gram esrar ile yakalanan servis şoförü Hatip Güneş, lenf bezi kanseri hastası olması nedeni ile 10 yıl hapis ve 21 bin TL para cezası almasına rağmen adli kontrol şartı ile tahliye edildi.

Haber: Erol DEĞİRMENCİ

Olay, geçtiğimiz yıl Temmuz ayında Bolu’da gerçekleşti. İddiaya göre, okul servisi şoförlüğü yapan 33 yaşındaki Hatip Güneş, polis ekiplerinin yaptığı operasyonda aracında 16 kilo 870 gram esrar yakalattı. Polis ekipleri tarafından gözaltına alınan Hatip Güneş, daha sonra çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine sevk edildi.

Olayın bugün Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmasında Hatip Güneş, Ankara Sincan’dan SEGBİS aracılığı ile hakim karşısına çıktı. Duruşmada mahkeme heyeti, savcıdan mütalaasını istedi. Savcı mütalaasında, sanık Hatip Güneş’in 10 ile 15 yıl arasında hapis cezasına çarptırılmasını talep etti.

“AİLEME ZARAR VERMELERİNDEN KORKTUM”

Mütalaa sonrası savunma yapan Hatip Güneş, kendisi ile uyuşturucu ticaretinde bağlantıda olan kişilerin ailesine zarar vermesinden korktuğunu söyleyerek, “Ben daha önce yaptığım savunmaları tekrar ediyorum. Beni takip eden biri olduğunu biliyordum. Aileme zarar vermelerinden korktum. Polis kontrol noktasında iş birliği içinde olduğum kişileri yakalatabilirdim. Korktum. Hastayım ve tedavi görüyorum. Hapishane şartları beni zorluyor. Maddi zorlukları içinde olduğum için bu işi yaptım. Pişmanım” dedi.

KANSER OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Yaklaşık 7 aydır cezaevinde olan Hatip Güneş’in, kanser hastası olduğu ve tutukluluk süresinde tedavi gördüğü ortaya çıktı. Lenf bezi kanseri teşhisi konulan Güneş’in, ayrıca akciğerinde de bir kitle olduğu öğrenildi. Güneş, sağlık durumunu raporları ile beraber mahkeme heyetine teslim etti.

HASTALIĞI TAHLİYESİNE NEDEN OLDU

Mahkeme heyeti savunmanın ardından sanık hakkında karar verdi. Sanık İbrahim Güneş, “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapma veya Sağlama” suçundan 10 yıl hapis ve 21 bin TL para cezasına çarptırdı. Mahkeme heyeti daha sonra sanık Güneş’in kanser hastası olmasını göz önünde bulundurarak, adli kontrol tedbirlerinin uygulanası şartı ile tahliye olmasına karar verdi.

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit