• resmi ilanlar

MHP VE AK PARTİ İTTİFAKI DUYURDU

2019-02-19 11:00:25

Sabah saatlerinde Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Cumhurbaşkanı, Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın görüşmeleri sonucu Cumhur İttifakı'nın Bolu'da da uygulanacağı kesinleşmişti. Partilerin il başkanları yaptıkları duyuruda Cumhur İttifakı'nın Bolu'da Fatih Metin başkanlığında gerçekleşeceğini açıkladı. Burada bir açıklama yapan Fatih Metin, İbrahim Doğan'ı seçilmesi durumunda Bolu Belediye Başkan Yardımcısı olarak yanında görmek istediğini belirtti.

Haber: Erol DEĞİRMENCİ

31 Mart mahalli ve idari seçimleri için listelerin YSK’ya verileceği son günde Bolu’da, Cumhur İttifakı’nın uygulanacağı partilerin genel merkezleri tarafından duyurulmuştu. Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığı binasında bir araya gelen MHP İl Başkanı Cihan Başaran, Ak Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, Ak Parti Bolu Belediye Başkan Fatih Metin, MHP Bolu Belediye Başkanı İbrahim Doğan, Ak Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın, İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Yüceer  ve partililer resmi açıklamayı yaptı. İl başkanları yaptıkları açıklamada ittifakın Bolu’da, Fatih Metin başkanlığında gerçekleşeceğini söyledi.

“SEÇİME TEK LİSTE İLE GİDİLMESİNE KARAR VERİLMİŞTİR”

Konu hakkında ilk açıklamayı yapan MHP İl Başkanı Cihan Başaran, Ak Parti ve kendi partisinin genel merkezlerinden gelen talimatları doğrultusunda, seçime tek liste ile gidilmesine karar verildiğini söyleyerek, “Daha önce de belirttiğimiz gibi Milliyetçi Hareket Partisi’nin en büyük özelliği lider, doktrin ve teşkilat özelliklerinden asla sapmaması ve bu ilkelerin içerisinde liderin emrinin kesin olmasıdır. Bugün sayın genel başkanlarımızın yaptığı görüşme ile Bolu’da, cumhur ittifakının yaşatılması ve Bolu’da galip gelmesi için seçime tek liste ile gidilmesine karar verilmiştir. Bu liste Sayın Fatih Metin başkanlığında hazırlanacaktır. Kendilerine başarılar ve hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum. Kendisini inşallah belediye başkanlığı nasip olur” ifadelerini kullandı.

“BUGÜN BOLU SİYASİ TARİHİ AÇISINDAN ÖZEL BİR GÜN”

İl başkanı Başaran’ın ardından konuşan Ak Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, bugünün Bolu siyasi tarihi açısından özel bir gün olduğunun altını çizerek, “Bugün Bolu siyasi tarihi açısından özel bir gün. Aslında 15 Temmuz ile birlikte başlayan birliktelik bu. Ülkenin geleceği, istikbali ve istikrarı adına başlamış bir birliktelik. O gün saatler 22.30’u gösterdiğin de o gün sahaya inenler, meydanlara çıkanlar, ülkenin bekası adına hiç tereddüt etmeden sahaya inenler bugün yine burada aynı mekandayız. Öncellikle Milliyetçi Hareket Partisi’nde öncelikle İl Başkanı Cihan Başaran olmak üzere gönlünü açan tüm kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Biz bugün buraya misafir olarak geldik. Söz konusu vatan ve millet olunca gerçekleşen bir birliktelikten bahsediyoruz. Şu an baktığımız zaman, dün geleceği adına hangi safta duranlar var ise bugün de aynı tarz düşünce içerisinde bir birliktelikten bahsediyoruz. Cumhur İttifakı’nın karşısında ise bugün Sayın Cumhurbaşkanımızın deyimi ile ‘İllet İttifakı’, Sayın Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Doktor Devlet Bahçeli’nin deyimi ile ‘Zillet İttifakı’ diye bir ittifak var. Dolayısı ile bugün saflar Türkiye’de belirlenmiş bir şekilde yolumuza devam ediyoruz. Bu manada gerek sayın cumhurbaşkanımız ve Sayın Devlet Bahçeli’nin yapmış olduğu görüşmeler neticesinde Türkiye genelinde belli olan il ve ilçeler vardı. Bolu son güne kalmıştı. Bolu’nun son güne kalması noktasında bu sabah ittifak haberi geldi. İlk önce Cihan Başkanımızı aradım ve kendisinin bilgisi vardı. İttifakın hayırlı olması yönünde iyi dileklerimizi ilettik. Şu ana kadar İbrahim Hocamızın önceliğinde Milliyetçi Hareket Partisi bir süreç yaşadı ve biz de sahada çalışmalarımız devam ettirdik. Biraz önce başkanımızın belirttiği hassasiyetler konusunda bir karar alındı. Biz Bolu’da, Cumhur İttifakı’nı yaşatmak ve mezara kadar götürmek amacıyla tekrar yerel seçimler öncesinde Bismillah demiş bulunuyoruz. Bu süreçte katkı veren tüm teşkilat mensuplarına tekrar teşekkür ediyorum. Birlik ve beraberlik içerisinde 31 Mart seçimlerinde kazanmak adına ayrıca bu birlik ve beraberliğin yaşatılması adına bizim genel başkanlarımıza verdiğimiz tüm sözlerin sahada gerçekleşmesi adına ittifaka bugün itibari ile Bismillah dedik. Tarih Bolu siyasetinin duruşunu yazacaktır. İnşallah bu birliktelik Bolu’ya güç verecektir, kalkınmasına, dönüşmesine vesile olacaktır. Bu birlikteliğin mezara kadar devam edeceği duygusu ile gideceğini düşünüyorum” dedi.

“BİZİM DURDUĞUMUZ YER BELLİ”

HDP’nin CHP’yi desteklediğinin altını çizen Doğanay, kendilerinin durduğu yerin belli olduğunu söyleyerek, “Bakın geçtiğimiz günlerde HDP Eş Genel Başkanı’nın bir açıklaması oldu. Hani hadi oradan dercesine söylemek istiyorum ‘Biz Kürdistan’da kazanacağız. Batı illerinde de Ak Parti ve MHP’nin yenilmesi için elimizden geleni yapacağız’ dedi. İstanbul ve İzmir’de aynı. Bizim durduğumuz yer belli. Burada güçlü bir şekilde ve bir aile bütünlüğü ile 31 Mart seçimlerine devam edeceğiz. Rabbim birliğimizi bozdurmasın. Kardeşlik ruhu içerisinde hareket edelim. Cumhur İttifakı’nın da tüm Bolulu hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

“TARİHİ VE GÜZEL BİR YAŞIYORUZ”

Doğanay’ın ardından konuşan Cumhur İttifakı Ak Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin ise bugünün tarihi ve güzel bir olduğu vurgusunu yaparak, “Bugün Bolu’da tarihi ve güzel bir gün yaşıyoruz. Hamdolsun ülkemizin, devletimizin, milletimizin bekası adına bir araya gelmiş Cumhur İttifakı üyeleri olarak, sahada her an beraber olduğumuz, çalıştığımız kardeşlerimiz ile hukuki anlamda da beraberliğimiz sağladık. İnşallah Cumhur İttifakı olarak içinde bulunan bu 2 güzide partinin milletimizin bekası için her şeyi geride bırakarak ‘Gerisi teferruattır’ diyen bu 2 partinin de inşallah çatısı altında vatandaşımızdan büyük bir takdir göreceğini buradan söylüyorum. Kıymetli başkanlarımız ifade etti. HDP-CHP ittifakına karşı Ak Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi ittifakı galip gelecektir. Bu tüm Türkiye’de olacaktır. Çünkü Cumhur İttifakı bu ülkenin özüdür, en önemli değeridir. Ben başta saygı değer Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Milliyetçi Hareket Partisi Sayın Doktor Devlet Bahçeli’ye ve tüm teşkilat mensubu kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum. Bolumuzun bekası adına çok büyük bir fedakarlık yapan İbrahim Doğan hocama da saygılarımı sunuyorum. İnşallah bu dönem el ele verip Bolu’yu çok daha yukarılara taşıyacağız” dedi.

İBRAHİM DOĞAN’A YARDIMCILIK TEKLİFİ ETTİ

İbrahim Doğan’a tüm teşkilatların önünde Belediye Başkan Yardımcılığı teklifini yapan Metin, “Hepinizin huzurunda kıymetli hocamdan şunu talep edeceğim. Eğer kendisi de uygun görürse bu yolu yine beraber yürümek istiyorum. Belediye Başkanlığı şahsıma nasip olursa ki bu belediye başkanlığı bir araç ve hizmettir. Bu kapsamda kendisini Belediye Başkan Yardımcısı olarak yanımda görmek istediğimi ifade etmek istiyorum. Kendisi de bunu kabul ederse İnşallah hizmette de Cumhur İttifakı’nın devamını sağlamış oluruz. Bizim ittifakımız seçimden seçime değil, ilelebet sürecektir. Bizim ittifakımız mezara kadar sürecektir. Kimsenin şüphesi olmasın. Cumhur İttifakı olarak kazandığımız seçimden sonra da tüm Bolumuzu kucaklayarak el ele, gönül gönüle devam edeceğiz. Bolu’ya yakışanı yapıyoruz bugün. Sağ olun var olun. Yaşasın Bolu” ifadelerini kullandı.

“BU TERİMİZ BOŞA GİTMEZ”

İttifak doğrultusunda adaylıktan çekilen İbrahim Doğan ise harcadıkları ter ve emeğin boşa gitmeyeceğini söyleyerek, “Bugün itibari ile Cumhur İttifakı gerçekleşmiştir. Devletin bekası için zaten yürüdüğümüz ve yürümeye devam edeceğimiz bu yolda artık beraber yürüyeceğiz. Fatih kardeşimize hayırlı olsun. Hepimize ve Bolu’ya hayırlı olsun. Biz makam ve mevki ile değil gönülle çalışan insanlarız. Biz bu davada yeni değiliz. Hemen hemen 50’nci yılım. Çok badireler atlattık, çok mücadeleler verdik. Biz bu mücadeleden asla geri dönmeyiz. Vatanımız, milletimiz, ülkemiz, ilimiz ve başkanımız için elimizden gelen ne varsa hepsini yapacağız. Bu terimiz boşa gitmez. Allah çalışmalarımızı takdir edendir. Saflarını değiştirmek isteyenler, değiştirebilir. Biz asla değiştirmiyoruz. Bolumuza hayırlı olsun” dedi.

“31’İ DE CUMHUR İTTİFAKI OALCAK”

“Listede kaç MHP’li, kaç Ak Partili olacak?” sorularına cevap veren Belediye Başkan Adayı Fatih Metin ise 31 meclis üyesi koltuğunun Cumhur İttifakı’na ait olacağını belirterek, “Fatih Metin, sayı hiç önemli değil. Biz gönüllerde bir araya geldik. Tabi ki isimler olacak. Bolu’da 31 tane Ak Partili, 31 tane de MHP’li var. 31’i de Cumhur İttifakı’nın olacak. Rabbim bize bunu en iyi şekilde taşımayı nasip etsin. Bütün Bolu’yu kucaklayıp, seçimi kazanacağız. Önemli olan hizmettir” diye konuştu.

“ÜLKÜCÜ HAREKETİ KANDIRAMAZLAR”

İyi Parti tarafına geçen ve CHP listesinden aday olan milliyetçileri eleştiren Cihan Başaran, bu kişilerin ülkücüleri kandıramayacaklarının altını çizerek, “Bizim bir aday tanıtım şölenimiz vardı. Bu şölenin sonunda biz bunu anlatmıştık. Aday olup sokaklarda milliyetçi olduğunu söyleyenler, daha önce milliyetçi olduğunu söyleyip şimdi onların listesinde olanlar, ülkücühareketi kandıramazlar. Milliyetçi, ülkücü hareket hiçbir şekilde bu zillet ittifakına fırsat vermeyecektir. Buna kanmayacaktır. Türkiye’nin her tarafında CHP-İP-HDP birlik yapmışken, tüm milliyetçiler Cumhur İttifakı ile yol alıp bizimle beraber Bolu’yu kazanmamıza yardım edecektir” şeklinde konuştu.

İLÇELERDE İTTİFAK YOK

Son olarak Başaran ilçeler ve İl Genel Meclisi’nde ittifak olmayacağını söyleyerek, “Sayın genel başkanlarımızın yapmış olduğu görüşme, sadece Bolu merkezi kapsamaktadır. Diğer ilçelerde her iki siyasi parti adayları ile girecektir. İl Genel Meclisi’nde de durum aynıdır” dedi.

Açıklamalar sonrası teşkilatlar Yüksek Seçim Kurulu’na teslim edilecek olan liste için görüşmelere başladı.

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • CEBECİ  (20.02.2019 09:23:16)

  O zaman Tanju ÖZCAN Başkan.

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit