• resmi ilanlar

SEBEN KATLİAMI DURUŞMASI YARIN BAŞLIYOR

2019-02-21 11:00:15

Geçtiğimiz yıl Seben ilçesinde amca çocukları arasında yaşanan arazi kavgası sonucunda 4 kişinin öldüğü, 2 kişinin yaralandığı olayın duruşması yarın görülecek. Bolu Emniyeti'nin adliye binası içinde ve çevresinde geniş güvenlik önlemi alması bekleniyor.

Geçen yıl Şubat ayında Seben’in Çeltikdere Köyü’nde, daha önce de aralarında tarla yüzünden husumet bulunduğu iddia edilen iki aile arasında kavga çıkmıştı. İki aile arasında çıkan kavga sonucunda aynı aileden 4 kişinin öldürüldüğü olayla ilgili hazırlanan iddianame Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi. Yaşanan olayda Ayhan Büyüktopaç, Emine Büyüktopaç, Taşkın Büyüktopaç ve Zekiye Büyüktopaç, Zeki Büyüktopaç, Hasan Büyüktopaç, Mustafa Büyüktopaç ve Onur Büyüktopaç tutuklandı.

‘SIKIN BUNLARA HEPSİ ÖLSÜNLER’

İddianamede, akrabalar arasında keser ve sopalarla yaşanan kavgada tutuklu sanıklardan Hasan Büyüktopaç'ın 'Sıkın bunlara hepsi ölsünler' şeklindeki sözlerinin ardından Zeki Büyüktopaç'ın tabancasını çekerek akrabalarına kurşun yağdırdığı belirtildi. Zeki Büyüktopaç'ın tabancasından çıkan mermilerle Emine, Zekiye, Ayhan ve Soner Büyüktopaç'ın vurularak yere düştükleri, kurşunların isabet ettiği Taşkın Büyüktopaç'ın ise yaralı halde olay yerinin yakınında bulunan Kezban Büyüktopaç'ın evinin bahçesine kaçarak kurtulmaya çalıştığı, Mustafa Büyüktopaç'ın elinde keser ile yerde yaralı halde yatan Ayhan Büyüktopaç'ın kafasına keserle vurduğu belirtildi.

Zeki Büyüktopaç,'Kasten öldürme', 'Ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma veya taşıma veya bulundurma', 'Kasten öldürmeye teşebbüs' oğlu Onur Büyüktopaç, 'Kasten öldürme' , 'Korku kaygı veya panik oluşturacak tarzda silahla ateş etme', 'Kasten öldürmeye teşebbüs', 'Ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma veya aşıma veya bulundurma' ve 'Silahla tehdit', Hasan ve Mustafa Büyüktopaç'da 'Kasten öldürme' ve 'Kasten öldürmeye teşebbüs' suçlarından müebbet hapis istemiyle yargılanacaklar.

Tutuklu sanıklar, yarın saat 09.30’da Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde ilk kez hakim karşısına çıkacaklar. Fatma Eraslan

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit