• resmi ilanlar

Bakan Soylu'dan, Fatih Metin'e övgüler

2019-03-08 11:00:20

“DÜZGÜN BİR ADAMDIR, MERTTİR, VEFALIDIR”

31 Mart yerel seçimleri için Bolu’da halka seslenen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Cumhur İttifakı’nın Ak Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin için, “Düzgün bir adamdır, merttir, vefalıdır” dedi.

Haber: Erol DEĞİRMENCİ

31 Mart yerel seçimleri için Bolu’ya gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu vatandaşla buluştu. Sabah saatlerinde Bolu’ya helikopterle iniş yapan Bakan Soylu önce esnafı ziyaret etti daha sonra ise Yıldırım Bayezid Camii’nde Cuma namazını kıldı. Cuma namazı sonrası ise 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü nedeni ile kadın vatandaşlara çiçek dağıttı.

Çiçek dağıtımı sonrası otobüsle Kent Meydanı’na gelen Bakan Soylu burada vatandaşla seslendi. 31 Mart mahalli ve idari seçimleri için destek isteyen Bakan Soylu ilk olarak mevcut Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ile ilgili konuştu. Bakan Soylu, Başkan Yılmaz için kendisine minnet ve şükranlık duyduklarını belirterek, “Şimdi bakın, bir tarafta Alaaddin ağabey var. Tam 15 yıl sıtkı sadakat ile hizmet etti. Bir özelliği vardır, mert adamdır. Lafını esirgemez. Hedefine de hizmetkardır. Cumhurbaşkanımızın da kadim dostudur. 15 yıl buraya hizmet etti. Bundan büyük şeref ve onur duyuyor. Allah herkese böyle şeref nasip etsin. Millete hizmetkar olabilecek şerefler. Yüzünün akıyla da karşınızda bizim beraber, omuza omuza, kol koladır. Kendisine minnet ve şükran duyuyoruz. İnşallah bundan sonra da Fatih Başkan da söyledi, bilgisi ve tecrübesi ile de sadece burada değil ihtiyaç bulunduğu her yerde istifade edilecektir. Bazen bir cümle büyük bir eğriyi doğrultur, bazen bir cümle bir milleti ayağa kaldırır, bazen bir cümle yanlıştan döndürür. Tecrübe böyle bir şeydir. Bilgi böyle bir şeydir. Bir tarafta Fatih Bey bir tarafta Alaaddin Bey, bir tarafta da hocam… Hep birlikte güçlü bir adım atmak için huzurunuzda bulunuyoruz” ifadelerini kullandı.

“DÜZ BİR ADAMDIR, DÜZGÜN BİR ADAMDIR, MERTTİR, VEFALIDIR”

Daha sonra ise Cumhur İttifakı’nın Ak Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin için konuşan Bakan Soylu övgüler yağdırdı. Bakan Soylu, Başkan Adayı Metin’in düzgün, mert ve vefalı bir adam olduğunun altını çizerek, “Fatih Beyi tanırız. Bolu’da il başkanlığı yaptı. Tam 7 yıl bakan yardımcılığı yaptı. Hem de önemli bir bakanlıkta. Hakkında tek bir söz, olumsuzluk bugüne kadar duymadım. Öyle laf üreten, sadece sağın solun işini görmeye çalışan, söz üreten bir adam değil. Meselenin çözümüne bakmaya çalışan bir adamdır. Çok net söyleyeyim düz bir adamdır, düzgün bir adamdır, merttir, vefalıdır. Türkiye’deki hizmetkar devlet anlayışının en önemli taşıyıcılarından bir tanesidir. Şimdi burada Alaaddin Beyden alacağı bayrağı çok daha ileriye taşıyacaktır. Marka şehir, herkesin parmağını ısırdığı, herkesin ‘Aman Allah’ım, bu Bolu ne olmuş!’ diyeceği bir noktaya taşıyacaktır. Bunu gerçekleştirecektir” şeklinde konuştu.

“ONUN AYAĞINI ATTIĞI YERDE OT BİTMEZ”

Son olarak seçimlerde Cumhur İttifakı için oy isteyen Bakan Soylu, Kılıçdaroğlu için “Onun ayağını attığı yerde ot bitmez” dedi. Bakan Soylu, “Sakın, Bolu Belediyesi’nden bu Kemal Kılıçdaroğlu’nu sevinç naraları ile içeri sokmayın. Onun ayağını attığı yerde ot bitmez. SSK’yı batırdı. En son adaylıkların verileceği gün partisini kapattı. Nedeni ise muhalifler dilekçe verecek. Sen 10 katlı binayı idare edemiyorsun, Türkiye’yi nasıl idare edeceksin. Sakın HDP’yi, PKK’yı belediyenize bulaştırmayın. Bakın Allah rızası için, bir kardeşiniz olduğum için söylüyorum. Bizim boynumuzu Kandil’in önüne eğmeyin, FETÖ şarlatanını güldürmeyin. Allah sizden razı olsun, Allah bizi size mahcup etmesin” dedi.

Konuşmalarının ardından Bakan Soylu, Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin, Ak Parti Bolu Milletvekilleri Arzu Aydın, Fehmi Küpçü, Ak Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, MHP Bolu İl Başkanı Cihan Başaran vatandaşa çiçek ve hediye dağıttı.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit