• resmi ilanlar

POLİS HAFTASI MESAJLARI

2019-04-10 11:00:04

ÜMİT'TEN 174'ÜNCÜ YIL MESAJI

Bolu Valisi Ahmet Ümit, Polis Teşkilatı’nın 174’üncü Kuruluş yıl dönümü sebebiyle mesaj yayınladı.

 

Haber: Erol Değirmenci

 

Polis teşkilatının kuruluş yıl dönümü nedeniyle yazılı mesaj yayınlayan Bolu Valisi Ahmet Ümit, “Polis Teşkilatımız 174 yıldır şan ve şerefiyle güvenliğimiz ve milletimizin huzuru için gece gündüz demeden çalışan fedakâr ve güçlü bir kurumumuzdur. Kadim geçmişinden ve tecrübelerinden elde ettiği tecrübeyle birlikte günümüz bilgi ve teknolojisinin imkânlarından istifade ederek kendini her geçen gün yenileyen Emniyet Teşkilatımızın suç ve suçlularla mücadelede sağladığı başarılar ve dünyadaki polis teşkilatları arasında elde ettiği seçkin konum hepimizi gururlandırmaktadır. Emniyet Teşkilatımızın elde ettiği bu başarılarda, kamu düzeninin ve asayişin korunması, halkımızın huzur ve güvenliğini tehdit eden her türlü suç eylemlerine karşı önleyici tedbirlerin alınması, suçluların yakalanarak zamanında adalete teslim edilmesi için mesai mefhumu gözetmeksizin vatandaşlarımızla birlikte omuz omuza fedakârca çalışan Emniyet görevlilerimizin payı büyüktür. Bolu İlinde de, halkımızın huzur içerisinde hayatını devam ettirmesini sağlamak ve devletimize olan güvenin sürekliliği ve daha da güçlenmesi için vatandaşlarımızla el ele gece gündüz demeden fedakârca mesai sarf eden polislerimize teşekkür ediyorum. Emniyet teşkilatımız özellikle devletimizin içerisine sızan hain FETÖ terör örgütüyle başarıyla mücadele etti. Gerek 15 Temmuz sürecinde gerekse sonrasında bu mücadeleyi layıkıyla yürütmüş olan Emniyet Teşkilatımız bundan sonra da seçilmiş iradenin haricinde hiç bir yerden talimat almadan bu anlayışla hizmetine devam edecektir. Bu vesileyle, görevleri başında şehit olan her kademedeki kahraman polislerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyor, gazi polislerimize minnet ve şükranlarımı ifade ediyorum. Türk Polis Teşkilatı’nın 174’üncü kuruluş yıldönümünde tüm emniyet mensuplarımızın Polis Haftası’nı tebrik ediyor, görevlerinde üstün başarılar diliyor, aileleriyle birlikte sağlıklı ve mutlu ömürler temenni ediyorum” ifadelerini kullandı. A. Haktan Yamantürk

 

KARSU’DAN 174’ÜNCÜ YIL MESAJI

CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, Polis Haftası ve 10 Nisan Türk Polis Teşkilatının kuruluş yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Karsu, Polis Teşkilatının 174 yıldır ülkemizde huzur ve düzenin bozulmaması, milletimizin güvenli bir şekilde yaşamını sürdürebilmesi için gece gündüz fedakârca görev yaptıklarını ifade etti.

 

CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, Polis Haftası ve Türk Polis Teşkilatının 174. kuruluş yıldönümünü yayınladığı mesajla kutladı. Karsu, “Sürekli olarak hayatın güçlüklerle dolu yanıyla uğraşan polislerimizin yaşamlarının temel gerçeği, insanların hayatlarını tehdit eden tehlikeden korumak için, kendisini tehlikeye atmaya hazır olmalarıdır. Onun için Türk Polis Teşkilatımıza teşekkürlerimizi ve minnetimizi bir kez daha ifade ediyorum.Ülkemizin dört bir yanında büyük bir özveri ile çalışan, toplumun can ve mal güvenliğini sağlamak, huzur içinde yaşamaları için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan polislerimizin 174 yıldır bu görevi büyük bir sorumlulukla yerine getirdiklerine olan inancımızı da ifade etmek isterim.Çağdaş ve evrensel değerler bilinciyle, adalete, hukukun üstünlüğüne ve insan haklarına saygılı bir şekilde görevlerini yerine getirmeleri dileğimle,  Türk Polis Teşkilatımızın 174’üncü kuruluş yıl dönümünü ve polislerimizin Polis Haftasını kutluyor, ulusumuzun huzuru ve güveni için, vatan ve görev uğruna şehit olan Polis Teşkilatımızın mensuplarını rahmetle ve minnetle anıyor, polislerimize bu zor görevlerinde başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı. 

 


İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit