• resmi ilanlar

Doğanay, Başkan Özcan'ın sözleri için konuştu:

2019-04-14 17:25:01

“TANJU ÖZCAN'IN ACEMİLİĞİNE VERDİK…”

Ak Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay basın açıklaması yaparak Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ı kimseyi zan altında bırakmamak adına belgeler konuşmasını ve müfettişleri göreve çağırmasını istedi.

Haber: Erol DEĞİRMENCİ

Bolu Belediye Meclisi Nisan Ayı ikinci oturumunda konuşan CHP’li Meclis Üyesi Ahmet Fidan, belediye ile alakalı geçmişe dönük konulara değinerek araştırılmasını istedi. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ise konuların araştırılması yönünde ilgili müdürlüklere talimat vermişti.

Ak Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay ise konu hakkında açıklamalarda bulundu. Doğanay sözlerine seçimlerde, seçmenin kendilerine verdiği mesajı almak için çalıştıklarını ifade ederek, “Ülkemizde 31 Mart tarihinde gerçekleşen yerel seçimler sonrası ilimizde de Bolu Belediyesi el değiştirmiştir. Bu vatandaşımızın takdiridir ve buna saygı duyuyoruz. Genelde 18, yerelde de 15 yıldır bizi iktidar yapan Bolu Halkı, bu yerel seçimlerde tercihini bu yönde kullanmış, bize yerelde muhalefet görevi vermiştir.  Dün söylediğimiz gibi Halkımızın bu tercihini; sadece kendi eksiklilerimizden ve hatalarımızdan ders çıkarmak, seçmenimizin bize verdiği mesajı almak adına enine boyuna inceliyoruz. Halkımızın bize verdiği yetki ile dün nasıl ki Bolu’da AK Parti hizmet belediyeciliğinin en güzel hizmetleriyle gösterdiysek, şimdi de bize verdiği yereldeki muhalefet görevini de en iyi şekilde göstereceğiz. Belki de bu bizim için fırsattır. Çünkü biz, 18 yıldır bu ülkede muhalefet olmamasındanşikayet ediyoruz. Şimdi CHP zihniyetine; seviyeli, yalansız ve dolansız, topluma hizmet için nasıl bir muhalefet yapılması gerekiyor, bunu gösterme zamanı!” ifadelerini kullandı.

“TANJU ÖZCAN RAKAMLARLA AÇIKLASIN”

Doğanay, Başkan Özcan’ın durumu rakamlarla açıklamasını isteyerek, “Bilindiği üzere son bir haftadır; gerek Bolu gerekse de ülke gündemimizi CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın, sözüm ona Suriyeli yardıma muhtaç kardeşlerimizin Bolu Belediyesi Hayır Çarşısından aldığı yardımları kesmesi tartışılmakta. Biz bugüne kadar böylesine bir hassas konuyu siyasi malzeme yapmamak adına sustuk. Bu insan haklarına bağdaşmayan kararını, Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın acemiliğine verdik. Sadece ulusal basında sorulan sorulara cevap vererek bu süreci izledik. İstedik ki; Sayın Başkan yanlışından döner. İstedik ki yaptığı incelemelerde Bolu Belediyesinden ne ayni ne de nakdi bir yardım alan Suriyelinin olmadığının farkına varır. Fakat görüyoruz ki; kendi Genel Başkanının uyarısı bile fayda etmemiş, hataya devam etmekte ve de insanımızı yanlış bilgilerle yanlış yönlendirmeye devam etmektedir. Bunun son örneğini de Sözcü Gazetesine verdiği röportajda gördük. Sayın Başkan buraya verdiği röportajda; “Bolu’daki Suriyeliler, 4 ayrı kurumdan yardım alıyor”, “Suriyeliler konusunda Kur’an’dan ayetlerle bana cevap vermeyin” diyor. Şimdi tüm Bolu ve Türkiye kamuoyu önünde soruyorum; Sayın Tanju Özcan, Bolu Belediyesinde göreve başladığınızda kaç Suriyeli aşevinden yemek yemekteydi ve kaç Suriyeliye Bolu Belediyesinden nakdi yardım almaktaydı? Sayın Tanju Özcan; Bolu’da Suriyelilerin 4 ayrı kurumdan yardım aldığını iddia etmektesiniz. Fakat Bolu Valimiz Sayın Ahmet Ümit yaptığı açıklamada böyle bir yardımın olmadığını kesin bir dille hem de rakamlarla açıklamıştır. Bolu Belediye Başkanı olarak sizin verdiğiniz bilgiler mi doğru, yoksa Valimiz Sayın Ahmet Ümit’in verdiği bilgiler mi doğru?” dedi.

“MÜSLÜMANLARIN REHBERİ OLAN KUTSAL KİTABIMIZA DİL UZATIYORSUNUZ”

Özcan’ın ifadelerini Kuran-ı Kerim’e “Dil uzatma” olarak değerlendiren Doğanay, “Sayın Tanju Özcan; “Bana Suriyeliler konusunda Kur’an’dan ayetlerle cevap vermeyin” diyerek Müslümanların rehberi olan kutsal kitabımıza dil uzatıyorsunuz.Ama göreve başlarken de Kutsal Kitabımızı öperek O’nu kendinize şahit tutuyorsunuz. Bu nasıl bir yaman çelişkidir?Eğer Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın söylemleri doğru ise; Bolu Belediyesinden yardım alan Suriyelilerin listesini bize versin. Bizler AK Parti Teşkilatları olarak, muhacirine Ensar olan Bolu Halkı olarak, kardeşlerimize bakarız.Lütfen bu konularda Bolu Halkına rakamlarla açıklama yapın Sayın Tanju Özcan” ifadelerini kullandı.

“MÜFETTİŞLERİ GÖREVE ÇAĞIR”

Son olarak Başkan Özcan’ın müfettişleri göreve çağırmasını söyleyen Doğanay, “Öte yandan Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın Sözcü gazetesinde, CHP’li Bolu Belediyesi Meclisi Üyesi Ahmet Fidan’ın da son Bolu Belediyesi Meclisinde gündeme getirdiği bazı iddialarla ilgili de birkaç hususu belirtmek isterim. Sayın Tanju Özcan, Türkiye’de en fazla soruşturma geçirmiş ve bu soruşturmalardan da alnının akıyla çıkmış bir Belediyenin Başkanlık makamında oturuyorsunuz. Belediyenin şu an tüm belge ve bilgileri sizin elinizde. Türkiye Cumhuriyeti, hukuk devletidir. Çağırın müfettişleri göreve ve sizin olduğunu iddia ettiğiniz konuları araştırsınlar. Size buradan açık davet, varsa bir yolsuzluk, varsa yanlış bir iş, ucu nereye ve kime kadar uzanırsa uzansın üzerine git. Biz AK Parti olarak sonuna kadar arkanızdayız. Ama sadece hamasi söylemlerle de insanları töhmet altında bırakmayın” ifadelerini kullandı.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit