• resmi ilanlar

BİLİM, SANAT, TEKNOLOJİ VE EĞİTİM ETKİNLİĞİ

2019-05-01 11:00:04

Bolu Doğa Koleji tarafından Bilim, Sanat, Teknoloji ve Eğitim Etkinliği organize edildi. Etkinlikte öğrencilerin hazırladıkları bilimsel, sanatsal, teknolojik ve eğitimsel çalışmalar katılımcıların büyük ilgisini çekti.

Bolu Doğa Koleji bahçesinde düzenlenen Bilim, Sanat, Teknoloji ve Eğitim Etkinliği’ne Bolu Valisi Ahmet Ümit, İl Emniyet Müdürü armağan Adnan Erdoğan, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Nadir Çelik, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı İsa Özcan, Bolu Doğa Koleji Kurucusu Önder Tonyalı, Bolu Doğa Koleji Kurucu Temsilcisi Egemen Tonyalı, davetliler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

GENÇLER, SİZLER GELECEĞİMİZİN TEMİNATI, İSTİKBALİMİZİN GARANTİLERİSİNİZ

 

Düzenlenen Bilim, Sanat, Teknoloji ve Eğitim Etkinliğinde konuşma yapan ve konuşmasında gençlere seslenen Bolu Valisi Ahmet Ümit, “Sevgili Gençler, bugün idareciler, öğretmenler, okulları yapanlar, okulları yönetenler sizlerin daha iyi bir gelecekte bu memlekete, devlete ve insanlığa daha güzel hizmetler yapabilmeniz için gayret etmektedirler. Bizim de yegâne hedefimiz, amacımız budur. Biz biliyoruz ki kâinat kitabının özü bilimdir. Başka bir ifade ile kâinat bilim üzerine bina edilmiştir. Dünyanın yaratılışından katmanlarına, uzaydaki değerlere, insanoğlunun yaratılışına ve her şeye varınca kadar ama her şeye varıncaya kadar çok ince hesap üzerine bina edilmiştir. Görmüş olduğumuz her şeyin bir hesabı, kitabı vardır. İnsanoğlu bunları ne kadar iyi anlarsa doğayla, kâinatla o kadar bütünleşiyor. Esas itibari ile bilim ve teknolojiyi üretmekten vazgeçenler, uzaklaşanlar önce refahlarını sonra istikballerini kaybetmektedirler. O bakımdan mutlaka bilim ve teknoloji noktasında en hassas bir şekilde gayret etmeliyiz, çalışmalıyız, yarışmalıyız. Dünyanın gelişmiş ülkelerine baktığımızda birçoğu bizden çalınmış olmasına rağmen kendilerine mal ettikleri bilimsel gelişmelerle kendilerini çağın ötesine taşımışlardır. Bize düşen de bu andan itibaren daha iyi nasıl gelişebiliriz, bilim ve teknoloji noktasında nasıl daha iyi hedeflere gidebiliriz bunun hesabını, planlamasını yapıp özellikle okullarımızda bu konunun üzerinde hassasiyetle durmalıyız” dedi.

 

BUGÜN YAPILAN KÜÇÜK DENEYLER YARININ BÜYÜK KEŞİFLERİNİN BAŞLANGICI OLABİLİR

 

Sayın Valimiz Ahmet Ümit konuşmasında; “Hiç bir icat, hiç bir keşif bir anda pat diye ortaya çıkmaz. Çıkarsa da bu çok nadirattandır. Bugün yapmakta olduğunuz küçük deneylerin yarın yapacağınız büyük keşiflerin başlangıcı olmasını temenni ediyoruz. Bu vesileyle bütün öğrencilerimize başarılar dilerken, öğretmenlerimize de teşekkür ediyorum. Öğrencilerimize harcadıkları zaman ve emek dolayısıyla kendilerini kutluyorum. Öğrenenleri ve öğretenleri kutluyorum. Bu çalışmaların, bu şölenin hem öğrencilerimize, hem ilimize, hem de ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Hepinizi sevgiyle selamlıyorum” dedi.

 

Sayın Valimiz Ahmet Ümit’in konuşmasının ardından Bolu Doğa Koleji 2’nci sınıf öğrencileri, hazırladıkları Karadeniz yöresi halk oyunları gösterisini sergilediler.

 

Minik öğrencilerin gösterilerinin ardından Bolu Valisi Ahmet Ümit ve beraberindekiler, öğrenciler tarafından hazırlanan bilimsel, sanatsal, teknolojik öğelerin bulunduğu ve eğitimsel çalışmaların sergilendiği stantları gezdiler.

 

Öğrencilerin bilime, sanata, teknolojiye ve eğitime olan farkındalığını artırmak amacıyla düzenlenen etkinlikte stantları gezerek öğrencilerden yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler alan Sayın Valimiz Ahmet Ümit, öğrencilere yaptıkları ve yapacakları tüm çalışmalarda başarılar diledi. Eli Erdoğan

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit