• resmi ilanlar

BAİBÜ'DE ÜNİVERSİTE İÇİ BASKETBOL TURNUVASI DÜZENLENDİ

2019-05-03 10:00:04

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nde (BAİBÜ) üniversite içi basketbol turnuvası düzenlendi. Güzel mücadele örneklerinin sergilendiği karşılaşmaların sonucunda kadın ve erkeklerde Spor Bilimleri Fakültesi takımları şampiyon oldu.

26 Mart-02 Mayıs 2019 tarihleri arasında BAİBÜ’de 2018-2019 Yılı Üniversite İçi Basketbol Turnuvası gerçekleştirildi. Kadınlarda maçlar, tek grupta lig usulü; erkeklerde ise, 2 grupta oynandı. Final maçını; BAİBÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aydın Him, Genel Sekreter Murat Tok, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Bayram Kaya, akademisyenler, öğrenciler ve sporseverler izledi.Erkekler final maçında, Turizm Fakültesi’ni 76-67 yenen BESYO ile Bolu Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu karşı karşıya geldi.Fairplay kapsamında kıyasıya bir mücadelenin yaşandığı maçta Bolu Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’nu 73-70’lik skorla yenen Spor Bilimleri Fakültesi şampiyon oldu. Turizm Fakültesi ise turnuvayı üçüncü tamamladı.

 

Kadınlarda ise Spor Bilimleri Fakültesi birinci, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ikinci ve Sağlık Bilimleri Fakültesi üçüncü oldu.Karşılaşmaların sonunda düzenlenen ödül töreninde kazanan takımları tebrik eden Rektör Alişarlı; “Öncelikle turnuvaya katılan tüm takımları kutluyorum. Karşılaşmalar centilmence bir mücadeleye sahne oldu. Yenen takımı tebrik ediyorum ancak turnuvaya katılan tüm takımlar bizim nezdimizde başarılı olmuşlardır” dedi. Dereceye giren takım ve sporculara kupa ve madalyaları, protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit