• resmi ilanlar

AT YAYLASI'NDA TALANA DEVAM

2019-05-10 11:00:20

“Düzeltilecek” demişlerdi…

Bolu’nun yayla turizmi ve hayvancılık açısından büyük önem taşıyan At Yaylası Erenler Çayırı’nın yeşil alanında, Bolu Orman Bölge Müdürlüğü’nün “Düzeltilecek” açıklamasına rağmen talan devam ediyor.

Haber: Erol DEĞİRMENCİ

Yayla turizmi ve hayvancılık açısından Bolu’nun önemli bölgesi olan At Yaylası’nda talan devam ediyor. 2 Nisan tarihinde gazetemiz tarafından “Siz Burayı Sahipsiz mi Sandınız?” başlıklı haberde yer verdiğimiz yaşananlardan sonra Bolu Valiliği tarafından inceleme başlatılmıştı. Daha sonra ise Bolu Orman Bölge Müdürlüğü tarafından konu hakkında “Araçların teker izlerinden veya sürütülen orman emvallerinin bıraktığı izlerden kalan görüntülerdir. Üretim çalışmaları tamamlandığında bu izler İşletmemiz tarafından düzeltilecek ve doğaya uygun hale getirilecektir” açıklaması yapılmıştı.

TALANA DEVAM

Yaşananların ardından bir ay geçmesine rağmen At Yaylası’nın Erenler Çayırı’ndaki talan devam ediyor. Yeşil alana sokulan araçların bıraktığı izler yüzünden tahrip olan bölgede yaşananlardan vatandaşlar da şikayetçi. Sosyal medya hesaplarından yeşil örtünü tahrip olmasına tepki gösteren vatandaşlar, bu alanda oluşan tahribatın bir an önce giderilmesini istiyor.

 

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • Hakkı Devrim  (13.05.2019 08:53:32)

  Buralar bizim; sadece piknik bitince çöpleri geri getirmekle kalmamak lazım; gerek ağaç işi gerek offroad mu yaptın ya da başka bir etkinlik mi; geriye ne bıraktığını düşünmek lazım. alt tarafı ortalama 60 sene yaşarız ama en köklü ve geri dönüşümsüz zararı biz veririz. akıllı olmak ve aklını kullanmak gerek diye düşnüüyorum.

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit