• resmi ilanlar

Ayrılmak isteyen sevgilisini öldürmüştü

2019-06-14 11:00:15

HAKKINDA İSTENİLEN CEZA BELLİ OLDU

 

2016 yılında Bolu’nun Gerede ilçesinde kendisinden ayrılmak isteyen üniversite öğrencisi Berfin Yıldız’ı öldürüp, Aziz B.’yi kolundan yaralayan C.K. hakkında istenilen ceza belli oldu.

Haber: Erol DEĞİRMENCİ

Olay, 2016 yılında Bolu’nun Gerede ilçesi Dayıoğlu Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, İstanbul’da tekstil işçisi olarak çalışan C.K., Gerede’de üniversite okuyan ve kendisinden ayrılmak isteyen Berfin Yıldız’ın evine gitti. Evin zilini çalmadan apartmanın korkuluklarına tırmanan C.K. balkondan içeri girerek, Aziz B. isimli şahısla Berfin Yıldız’ı gördü. Daha sonra Aziz B.’yi yanında getirdiği silahla yaralayan daha sonra Berfin Yıldız’ı dışarı götürüp başından vuran C.K. olay yerinde cinayeti işlediğini itiraf ederek polis ekiplerine teslim oldu.

Bolu 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde “Tasarlayarak Öldürme”, “Silahla Tehdit”, “Konut Dokunulmazlığını İhlal”, “Cebir, Tehdit ve Hile Kullanarak Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma”, “Ruhsatsız Silah Bulundurma ve Taşıma” suçlarından C.K. hakim karşısına çıktı. Mahkeme heyeti cumhuriyet savcısından sanık hakkındaki mütalaasını istedi.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET VE 25 YIL HAPİS CEZASI İSTENDİ

Cumhuriyet savcısı sanık C.K. hakkında açıkladığı mütalaada maktul Berfin Yıldız’a karşı “Tasarlayarak Öldürme”, “Kişiyi Hürriyetinden Yoksun kılma”, “Silahla Konut Dokunulmazlığını İhlal” suçlarını işlediğini belirtti. Ayrıca Aziz B.’ye karşı “Öldürmeye Teşebbüs” suçunun işlendiği ifade edildi. Savcı, sanık C.K. için toplamda ömür boyu hapis ve 25 yıl hapis cezası ile cezalandırılmasını istedi.

Sanık C.K. karar duruşmasında savunma yapacağını ifade ederken, karar duruşması olarak 2 Temmuz 2019 tarihi belirlendi.

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit