• resmi ilanlar

OKUL BİRİNCİLERİ ÖDÜLLENDİRİLDİ

2019-06-28 11:00:16

İzzet Baysal Vakfı'nın ilimiz genelindeki lise birincilerini ödüllendirdiği geleneksel ‘İzzet Baysal Vakfı Başarı Ödülleri' töreninin 32'incisi gerçekleştirildi. Törende, ilimizdeki liseleri birincilikle bitiren 48 öğrenciye ödülleri verildi.

 

Düzenlenen ödül törenine, Bolu Valisi Ahmet Ümit, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, İzzet Baysal Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Baysal, kurum müdürleri, İzzet Baysal Vakfı yönetim kurulu ve mütevelli heyet üyeleri, okul yöneticileri,  öğretmenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende, merhum İzzet Baysal’la yapılan röportajlardan derlenen film gösterildi.

İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal ise; “Merhum İzzet Baysal’ın kurduğu vakfın O’ndan sonraki başkanı olmak nedeniyle en mutlu insanlardan biriyim. Allah bana böyle güzel bir görev verdi. İnşallah İzzet Baysal’ın dediği gibi, kıyamete kadar bu vakıf hayırlar işlemeye devam edecek. Vakfımız kurulduğu günden bu güne kadar hiç kimseye muhtaç kalmadan merhum İzzet Baysal’ın bıraktığı mal varlığıyla devam edecek. Bugün verdiğimiz ödüller de merhum İzzet Baysal’ın fikriydi ve artık geleneksel olarak O’nun fikrini yerine getirmeye devam ediyoruz. Bir konuya çok önem veriyorum; “İnsan olabilmek” çok önemlidir. Başarıyı bununla yani “iyi insan, ahlaklı insan” olarak tamamlamak gerekir. Görevimiz budur. Ödül alan öğrencileri, ailelerini ve öğretmenlerini tebrik ediyorum” dedi.

ÖDÜLLER BİRİNCİLERİN OLDU

Konuşmaların ardından Bolu il genelindeki liselerde eğitim alan ve birinci olan 48 öğrenciye İzzet Baysal Vakfı tarafından çeyrek altın, Türk bayrağı, nutuk, takdir belgesi ve vakıf yayınlarından oluşan hediyeler protokol tarafından takdim edildi.  Ayrıca Türkiye Yıldızlar Takım Şampiyonasında 1’inci olan Köroğlu Satranç kulübü öğrencileri ile takım antrenörü de İzzet Baysal Vakfı tarafından ödüllendirildi. Tören ödül alan öğrenciler ile hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından sona erdi. Elif Erdoğan

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit