• resmi ilanlar

Bu nasıl iş?

2019-07-09 11:00:16

İFLAS ETMEK ÜZEREYDİ, JEOTERMAL KAYNAK ARAYACAK

 

Bolu’nun Mudurnu ilçesine yapılan Burj Al Babas projesinde, iş yaptırdığı firmaların paralarını ödeyemeyen ve alacaklıları tarafından davalık olan Sarot Turizm Otelcilik Gayrimenkul Taahhüt San ve Tic A.Ş, ilçede 4 adet bölgede sondaj yaparak jeotermal enerji arayacak.

Haber: Erol DEĞİRMENCİ

Bolu’nun Mudurnu ilçesine yapılan ve şato tipi mimarisi nedeni ile eleştirilen Burj Al Babas projenin sahiplerinden Sarot Turizm Otelcilik Gayrimenkul Taahhüt San ve Tic A.Ş, geçtiğimiz aylarda alacaklılarına paralarını ödeyememesi nedeni ile davalık olmuştu. Hakkında iflas kararı verilen şirket hakkında görülen son duruşmada alacaklılar, ticari faaliyetlerin devamına karar vermişti. Mahkeme heyeti İflas idaresinin ise İflas Müdürlüğü’nün yetkililerine teslim edilmesine karar vermişti.

YENİDEN SONDAJ YAPACAKLAR

Ticari faaliyetleri devam eden ve borçlarını ne kadar kapadığı henüz bilinmeyen Sarot Turizm Otelcilik Gayrimenkul Taahhüt San ve Tic A.Ş, jeotermal kaynak aramak için harekete geçti. Turizm şirketi, Bolu’nun Mudurnu ilçesi Fındıcak-Gürçam bölgesi içerisinde yaklaşık 4 bin 800 hektar alana sahip 4 adet jeotermal kaynak arama ve kullanma faaliyeti planlıyor. 600 bin lira bedelli olan projede, açılacak olan ilave kuyular, termal amaçlı kullanılacak ve elde edilen kaynak güç veya elektriksel enerji elde etme amaçlı yapılamayacak.

İLK KAYNAK İHTİYACA CEVAP VERMİYOR

Edinilen bilgiye göre, turizm tesislerinde kullanılan ilk kaynağın ihtiyaçlara cevap vermediği tespit edildi. Tesislerde termal su alma amacına yönelik sondaj faaliyetlerinde ısı ve debi olarak elde edilen suyun, projelere cevap vermeyeceği ve ihtiyaç duyulan değerde olmadığı belirlendi.

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit