• resmi ilanlar

Cezaevi Vaizi İrfan Yağız İçin Veda Programı Düzenlendi

2019-07-11 11:00:03

2014 Yılı Mart ayından bu güne kadar Bolu İl Müftülüğü'nde Cezaevi vaizi olarak görevini sürdüren, 5 yılı aşkın süredir Bolu T Tipi kapalı ve acık cezaevlerinde büyük bir özveriyle görev yapan ve bu esnada “Ekrem Doğanay ve Fıkhi Görüşleri” hakkında yüksek lisans tezini tamamlayan İrfan Yağız için Bolu Park Restaurant'ta bir veda programı düzenlendi.

Programa İl Müftüsü Orhan Genç, Müftü Yardımcıları Nihat Kök, Ahmet Halıcı, Şube Müdürleri Lütfi Ekici, Adem Özdemir, Müftülük Vaizleri, Murakıp Yunus Çengel ve Müftülük Personeli katıldı.

 

Programda bir konuşma yapan İl Müftüsü Orhan Genç: “Kıymetli meslektaşlarım bu gün buraya çok değerli bir vaiz arkadaşımıza, meslektaşımıza veda etmek için toplandık. Bolu Müftülüğüne geldiği günden beri özverili ve bitmez tükenmez enerjisi ile görevini layıkıyle yapmıştır. Bizler yaptığı işleri takdir ettik. Ona destek olduk. Şimdi Bolu’daki görevi sona erdi. Bundan sonra gittiği yerde daha güzel şeyler yapacağından eminim.” dedi

 

Daha sonra 2019 yılı nakil döneminde Kocaeli cezaevi vaizi olarak atanan İrfan Yağız, “Sayın Müftüm, Müftü Yardımcılarım, Şube Müdürlerim, Vaiz arkadaşlarım ve Müftülüğümüzün güzide personeli, şu anda o kadar duygu doluyum ki, ben Bolu’ya ilk geldiğim günden itibaren başta Sayın Müftüm Orhan Genç hocam olmak üzere, Müftü Yardımcıları ve sizler bana hep destek oldunuz. Sizlerden aldığım kuvvet ile görevimi daha dikkatli ve özverili bir şekilde yapmaya gayret gösterdim. İnşaallah başarılı olmuşumdur. Her ne sebeple olursa olsun sizlere karşı bir hakkım varsa helal olsun. Sizlerde bana haklarınızı helal edin.” diyerek sözlerini tamamladı.

Konuşmaların ardından il Müftüsü Orhan Genç Vaiz İrfan Yağıza çeşitli hediyeler verdi ve fotoğraf çekilmesi ile program sona erdi. A. Haktan Yamantürk

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit