• resmi ilanlar

Tanju Özcan projeyi iptal ediyor!

2019-07-19 11:00:16

GÜNEY ÇEVRE YOLU PROJESİ İPTAL Mİ EDİLECEK?

Bolu Belediyesi eski başkanı Alaaddin Yılmaz’ın büyük projelerinden biri olan ve DSİ ve Karayolları ile yıllarca yapılan görüşmeler sonrası hayata geçirilen Güney Çevre Yolu Projesi’nin Tanju Özcan ve yönetimi tarafından iptal edilmesi için hazırlıklar başladı. Özcan ve ekibi tarım arazilerinin tahrip olacağı için projeden vazgeçme niyetinde oldukları belirtilirken, asıl nedenin Karayolları ile yapılan protokolde Bolu Belediyesi’nin sorumluluğuna bırakılan kamulaştırma bedelleri olduğu tahmin ediliyor. Konunun Ağustos veya Eylül ayından Belediye Meclisi’ne getirileceği gelen bilgiler arasında.

 

Özel Haber: Hakan Aydın

Bolu Belediyesi ile Karayolları Genel Müdürlüğü arasından yapılan protokol ile başlatılan Güney Çevre Yolu Projesi rafa mı kalkıyor. Protokol sonrası Karayolları Genel Müdürlüğü Güney Çevre Yolu Projesi’nin 1. Kısmını oluşturan 6 Km.’lik kısmı ihale etmiş, ilk 3 Km.’lik kısım tamamlanmıştı. Geriye kalan 3 Km.’lik kısım ise Bolu Belediyesi’nin uhdesinde bulunan kamulaştırmaların yapılmasının ardından devam edecekti. Ancak gerekli kamulaştırmalar yapılmadığı için çalışmalar durmuştu.

 

TARIM ARAZİLERİMİZ YOK OLUYOR

İl Koordinasyon Kurulu toplantısında Güney Çevre Yolu Projesi’nin gündeme gelmesi üzerine Karayollarından kamulaştırmalarla ilgili bilgiler alan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, “Yapılan protokol kapsamında 13 Km.’lik yolun ilk 3 kilometresinde çalışmalar tamamlanmış, geriye kalan 3 Km.’lik kısımda ise 11 evin ve diğer kamulaştırmaların yapılmaması üzerine çalışmalar durmuş durumda. Göreve gelir gelmez konuyu inceledik. Güney Çevre Yolu 74 metre genişliğe ve kot farkı nedeniyle yer yer 8 metre yüksekliğe ulaşıyor. Zaten Bolu merkezde kısıtlı tarım arazisine sahibiz. Bu yol nedeniyle tarım arazilerimizi kaybediyoruz. Şehri de resmen bölüyoruz. Biz bu çalışmanın devam etmesine sıcak bakmıyoruz. Ancak konuyu Belediye Meclisi’nde de görüşmedik. Önümüzdeki meclislerde görüşeceğiz. Ancak yönetim olarak Güney Çevre Yolu Projesi’nin devam etmesine olumlu bakmadığımızı söyleyebilirim” diye konuştu.

YORUMLAR  (Toplam 5 yorum)

 • Sumerli  (21.07.2019 15:17:13)

  Yolu otobana yani kuzeye kaydirmak varken yani sehirden uzaklastirmak yerine hem tarim arazisi hemde sehrin icine sokma israrini hic anlamamisdim .en dogrusu

 • ALİ MERT KUYUMCU  (21.07.2019 08:44:08)

  BİR BAŞKAN, DİĞER BAŞKANIN YAPTIĞINI DEVAM ETTİRMEZ İSE BİZİM VERGİLERİMİZ YAP BOZ MİSALİ BOLUMUZ GERÇEKLEŞMEYEN PROJELERE GEBE KALACAKTIR.

 • Ahmet Yilmazturk  (21.07.2019 05:30:00)

  Çok doğru bir karar.. Cevreyolu yapılacağına izmit körfez otobaninda olduğu gibi caydurt abant arası ucretsiz olsa insanlar yolun bu kısmını cevre yolu olarak kullanir.. Ne gerek var bu kadar yatırıma.. İzmit gibi büyük şehirde bu oluyorsa boluda çok rahat olur..

 • Duran Karakaş  (20.07.2019 16:52:16)

  Tarım arazilerinin yok olması ayrı, daha da önemlisi hava kirliliği genelde şehrin güneyinde birikim yapıyorken en önemli kirlilik kaynağı olan trafiği oraya taşıyoruz. Mali zararları bilemiyorum ancak projenin iptali çok yerinde olacaktır. Bunu 3-4 yıl önce Ticaret Odasındaki toplantıda da kayda geçsin diyerek açıklamıştım.

 • Yücel suiçmez  (19.07.2019 20:15:10)

  Başkan haklı yakında patates ekecek yer kalmayacak

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit