• resmi ilanlar

16 MİLYONLUK İHALE YAPILDI, İNŞAAT BAŞLADI

2019-07-29 11:00:12

İzzet Baysal'ın hayallerinden biriydi

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’ne Hukuk Fakültesi açılması için gerekli izinlerin çıkmasının ardından yapılan ihale sonucunda fakülte binasının inşaatına başlandı.

Özel Haber: Erol DEĞİRMENCİ

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde senelerdir beklenen Hukuk Fakültesi’nin açılması için gerekli girişimler geçtiğimiz aylarda başlamıştı. Yapılan girişimler sonucunda gelen onay yazısı ile beraber Hukuk Fakültesi’nin açılması için İzzet Baysal Vakfı ihalenin gerçekleşmesi adına çalışmalara başlamıştı.

16 MİLYON 814 BİN TL’LİK İHALE

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Hukuk Fakültesi binasının yapımı için 22 Temmuz tarihinde çıkılan ihalede kazanan ve ödenecek bedel belli oldu. Edinilen bilgiye göre, BAİBÜ Yeni Kütüphane Binası ile BAİBÜ 2. Mühendislik Fakültesi Binası arasında bulunan arsaya yapılacak olan yeni bina için gerçekleştirilen ihaleyi Yeni Güney İnşaat San. Ve Tic. LTD. ŞTİ. kazandı. İhale bedelinin ise 16 Milyon 814 bin TL olduğu öğrenildi. Ayrıca inşaat sürecinde gerçekleşecek olan fiyat farklarının da karşılanacağı gelen bilgiler arasında.

YER TAHSİSİ YAPILDI, İNŞAAT BAŞLADI

İhale sürecinin sona ermesi ile beraber çalışmalar hız kesmeden devam etti. 26 Temmuz tarihinde üniversite ve İzzet Baysal Vakfı tarafından, ihaleyi kazanan firmaya yer tahsisi yapıldı. Yer tahsisinin gerçekleşmesinin ardından firma hız kesmeden çalışmalara başladı. İnşaat sürecinin tamamlanması ve binanın teslim edilme tarihi ise 3 yıl sonra olarak gözüküyor. Öte yandan inşaatın uzaması halinde ihale sahibinin süreci uzatma yetkisi de bulunuyor.

VAKFIN GELİRİNE GÖRE ERKEN YADA GEÇ TESLİM EDİLEBİLİR

Ayrıca gelen bilgiler arasında teslim tarihi değişiklik gösterebilir. Edinilen bilgiye göre, İzzet Baysal Vakfı’nın gelirlerine bağlı olarak firma, Hukuk Fakültesi inşaatını erken bitirebilir yada geç teslim edebilir. Fakat ihaleye bağlı kalınması halinde inşaatın 3 yıl içinde tamamlanarak üniversiteye teslim edilmesi bekleniyor.

YORUMLAR  (Toplam 2 yorum)

 • Ali  (05.08.2019 00:37:43)

  Ne yapcan,, yanındaki arsayı mı alacan...sana ne

 • Omur  (30.07.2019 07:49:11)

  BINA TAM OLARAK NEREYE YAPILACAK...

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit