• resmi ilanlar

Çocuklar Türk dünyasının ölümsüz eseri ile buluştu

2019-08-01 13:16:04

Ülkü Ocakları İl Sosyal Sorumluluk ve Sosyal Faaliyet Birim Başkanları'nın ortaklaşa olarak hazırladığı organizasyonda çocuklar, Yusuf Has Hacip tarafından yazılan ve Türk dünyasının ölümsüz eseri olan Kutadgu Bilig ile buluştu.

Ülkü Ocakları İl Teşkilatı Sosyal Sorumluluk ve Sosyal Faaliyet Birim Başkanları, alkışlanacak bir etkinliğe imza attı. Ülkü Ocakları Genel Merkezi tarafından hazırlanan ve yazılışının ardından 950 yıl geçen, Yusuf Has Hacip tarafından yazılan Türk dünyasının ölümsüz eseri Kutadgu Bilig, Kalıcı Konutlar Camii’nde Kur’an Kursu’na giden çocuklarla buluşturuldu.

 

Konu hakkında açıklama yapan Ülkü Ocakları İl Başkanı İsmail Akgül, “Bolu Ülkü Ocakları olarak Sosyal Sorumluluk ve Sosyal Faaliyet birim Başkanlarımızın ortaklaşa olarak organize ettiği Ülkü Ocakları Genel Merkezimizin çocuklarımız için hazırladığı, Yazılışının 950. yılında Türk Tarihi’nin muazzam eserlerinden olan, Yusuf Has Hacip’in Kutadgu Bilig adlı eserini, Kalıcı Konutlar Camii’nde Yaz Kur’an kursunda eğitim gören çocuklarımızla buluşturduk. Türk Gençliği olarak Tanrı Dağı kadar Türk Hira Dağı kadar Müslüman olduğumuzun bilincindeyiz ve bunun mücadelesini ömrümüz boyunca vereceğiz. Kitabın hazırlanmasında emeği olan Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Dr.Sinan Ateş'e sonsuz teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı. Erol DEĞİRMENCİ

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit