• resmi ilanlar

HASTANE DAHA İYİSİ İLE DEVAM EDECEK

2019-08-02 11:00:05

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada Merkez Ünite Nükleer Tıp Birimi'nde hizmet vermek üzere götürülen makineler yerine daha iyisi geleceği ve herhangi bir hasta mağduriyeti yaşanmadığı belirtildi.

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada Merkez Ünite Nükleer Tıp Birimi’nde hizmet vermek üzere götürülen makineler yerine daha iyisi geleceği ve herhangi bir hasta mağduriyeti yaşanmadığı belirtildi.

Yapılan açıklamada, “Müdürlüğümüze bağlı İzzet Baysal Devlet Hastanesi Merkez Ünite Nükleer Tıp Biriminde hizmet verilmek üzere 2016 yılında açık ihale usulüyle yapılan 36 Ay Süreli Nükleer Tıp Görüntüleme Hizmet Alımının sözleşme süresi sona ermiştir. İlimizde İzzet Baysal Eğitim Araştırma Hastanesi ile birlikte nükleer tıp hizmetinin verildiği 2 merkezden biri olan bu ünitemize Sağlık Bakanlığımızca Nükleer Tıp Gama kamera cihaz tahsisi yapılmıştır. Sözleşmesi biten firmanın hızlıca cihazını teslim alması ve Sağlık Bakanlığına ait yeni cihazımızın ivedilikle merkezimize kurulması sürecinde herhangi bir aksaklık oluşmaması için Devlet Hastanesi bünyesindeki personellerimiz Eğitim Araştırma Hastanesinde görevlendirilmiş olup sağlık hizmetimiz ilimizde 08.00-17.00 ve 17.00-24.00 saatleri arasında olmak üzere çift vardiyaya çıkarılmıştır. Bahse konu Devlet Hastanesi Merkez Ünitede bulunan ve sözleşme süresi sona eren yerin iş yeri tahliyesi için İzzet Baysal Devlet Hastanesi tarafından ilgili yükleniciye süreli iadeli taahhütlü posta yoluyla İHTARLAR gönderilmiş olup HİZMET YERİNİN TAHLİYESİ istenilmiştir. İş yerinin kapalı olması ve gerekli tahliyenin yapılmamış olması gerekçesiyle İl Sağlık Müdürlüğümüzce ilgili firma hakkında yasal işlem başlatılmıştır.

“HASTA MAĞDURİYETİ YAŞANMAMIŞTIR”

Müdürlüğümüzün Bolu 1.Sulh Hukuk Mahkemesine başvurusu sonucunda Nükleer Tıp Hizmetine konu tıbbi cihazların asıl sahibi olan HEALTHİCA San. ve Tic. A.Ş.’nin teslim almasına Mahkemece karar verilmiştir. Mezkûr Mahkeme kararı üzerine HEALTHİCA San. ve Tic. A.Ş. tarafından İzzet Baysal Devlet Hastanesi Merkez Ünitesinde bulunan Nükleer Tıp Biriminin tahliyesi aynı gün gerçekleştirilmiştir. Böylece Sağlık Bakanlığımız tarafından ilimize tahsis edilen Nükleer Tıp Gama Kamera cihazının ilimize kurulmasının önünde herhangi bir engel kalmamıştır. Bu süreçte değerli sağlık çalışanlarımızın fedakâr gayretleri ile hasta mağduriyeti yaşanmamıştır. Bu süreçte hastalarımızın hizmet almalarında herhangi bir aksaklık yaşanmamış olup hastalarımızın herhangi bir mağduriyeti söz konusu değildir. Kamuoyuna duyurulur” ifadeleri kullanıldı. Erol DEĞİRMENCİ

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit