• resmi ilanlar

Avcı, Başkan Özcan'a sordu:

2019-08-02 11:00:12

“BU ŞEHİRDE YAŞAYAN HER İNSANI, DOĞASINI, HAYVANINI, BÖRTÜ BÖCEĞİNİ HEPSİNİ SEVİYORUZ, YA SİZ?”

Bolu Belediye Meclisi Ağustos Ayı 1’inci Oturumu’nda konuşan Ak Parti Bolu Belediye Meclisi Üyesi Kamuran Avcı, Başkan Özcan’a seslenerek, “ Vallahi biz bu şehri, bu şehirde yaşayan her insanı, doğasını, hayvanını, börtü böceğini hepsini seviyoruz, ya siz?” dedi.

Haber: Erol DEĞİRMENCİ

Bolu Belediye Meclisi Ağustos Ayı Toplantısı İlk Oturumu, Bolu Belediye Meclis Salonu’nda, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın yönetiminde gerçekleşti. Oturuma çok sayıda vatandaş da katılırken, yapılan toplantıda birim müdürlüklerinden gelen maddeler meclis üyelerinin oylarına sunuldu.

“HOŞGÖRÜ, ADALET, HAKKI VE HUKUKU UNUTTUNUZ”

Birim müdürlüklerinden gelen maddelerin sona ermesinin ardından sıra Dilek ve Temenniler bölümüne geldi. Söz alarak kürsüye gelen Ak Parti Bolu Belediye Meclisi Üyesi Kamuran Avcı, “4 ay önce vatandaşlarımız bir karar verdi, Bolu Belediyesi’ni yönetecek ekip olarak Sayın Tanju Özcan başkanlığında bu meclisi seçti. Bizi de Ak Parti ve MHP Grubu olarak bu işte Bolu için atacağınız her doğru adımda yanınızdayız dedik. Bu 4 aya baktığımız da biz sözümüzde durduk. Bir çok karar oy birliği ile çıktı. Sadece bu şehre ihanet olur dediğimiz birkaç hamlenize şiddetle karşı çıktık. Bolu Kuzeydoğu’da bulunan tarım arazilerini sanayi alanı yapmayın dedik. Orası sanayi alanı yapmayın, orası Dilovası olmasın dedik. Baktık ki ufkunuz Bolu tabiatını imara açmaktan geçiyor, karşı çıktık. Başka Abant yok, dokunmayın dedik. Yıllardır muhalefette olduğunuz için icraat makamında olduğunuz unuttunuz, bir sürü şeyi şikayet ettiniz. Bunu zaman zaman medya, zaman zaman da kürsüden yaptınız. Rögar kapakları dediniz, taş ocağından malzemeler çalındı dediniz iyi de bunların hesabını soracak yetki sizde. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, hukuk devletidir, soruşturma açtıracak olan makam sizde sayın başkanım. Bu şehre yapılmış bir ihanet varsa, bunu her kim yaptıysa bedelini ödesin ama bu milletin kürsüsü bu konularla meşgul olmasın. Birlikte yöneteceğiz dediniz, kimseyi işinden etmeyeceğiz dediniz noterden imzalı kağıt dağıttınız. Gelir gelmez sürgüne başladınız, mobingler yaşandı. Dilinizden düşürmediğiniz hoşgörü, adalet, hakkı hukuku unuttunuz. Partizanca davranmaya başladınız. Yöneticiler her sabah işten atılacak mıyım, yerim değişecek mi endişesi ile işe geliyorlar. Yine durup dururken, alkol ruhsatları gündeme gelindi. Bir meclis kararı alındı, bir boşluk oluştu. Umarım yeni bir yere alkol ruhsatı verilmemiştir” ifadelerini kullandı.

“BOLU’YU SEVMEK BUNUN NERESİNDE?”

Konuşmasında bu hafta belediye tarafından yapılan çöp açıklamalarına değinen Avcı, “Bu hafta yeni bir gündem buldunuz. Tüm gazetelerde sayın Rasim Özdemir’in açıklamasını okuduk. Kartalkaya yolları için biz daha ucuz bir teklif verdik ama teklifimizi kabul etmediler. Sanki bu ihalede Bolu’nun çıkarları düşünülmemiş, yandaş şirkete verilmiş gibi ithamlarda bulunmuşsunuz. İşin aslını burada ben anlatayım. İhale kanunu ortadır. Bu kanunu eminim ki hepimiz çok iyi biliyoruz. İhalede rekabet koşulları oluşursa yapılır. Burada belediyemiz protokol oluşturarak ihaleye girmeden işi yapmak istemiş. Sanırım bu fiyat yüksek bulunmuş ve ihale yapılmış. Teknik şartlardan dolayı 2’nci ihale yapılmış. Sonunda ihale en düşük teklifi veren şirkete verilmiş. Firmaya iş tebliğ edilmiş, ihale sonuçlandığı için fiyat belli olmuş, belediyemiz art niyetle 15 20 bin TL altında fiyat teklifi ile bu işi yapmak istemiş. Kanun buna müsaade etmemiş. Size soruyorum Bolu’yu sevmek bunun neresinde? Bolu’yu seviyoruza getiriyorsunuz lafı. Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği gibi ‘Vatanını en çok seven işini en iyi yapandır.’” dedi.

“PAYESİ İŞTİR KİŞİNİN LAFA BAKILMAZ”

Son olarak 4 aylık sürede yaşananlar için “Payesi iştir kişinin, lafa bakılmaz” diyen Avcı,”Değerli başkanım asıl sorunlarımıza odaklanalım. Bu şehrin bariz bir su sorunu var. Bunun nasıl çözüleceğinin hep beraber kavgasını yapabiliriz. Yoksa daha 3 gün önce içinden ceset çıkan bir Gölköy’e devam mı edeceğiz? İmar planlarının düzgün bir zemine oturtalım. Ruhsat almak isteyen, proje almak isteyen çok sayıda arkadaş bu kararı bekliyorlar. Doğalgaz eksiği olan birçok mahalle var, bunları nasıl hızlandırırız oturmamız gerekiyorsa oturup konuşacağız.

Yapılması gereken bir çok işimiz var. Çöplerin düzenli toplanması lazım. Bir sürü yerde çöp konteynırı olmadığı için etrafının da çok kirli olduğunu ben gözümle gördüm.  Birilerini suçlamadan belediyenin asli görevlerini yerine getirmesi lazım. Bu yolda atacağınız her adımda yanındayız. Bolu için atacağınız her doğru adımda yanınızdayız. Payesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Vallahi biz bu şehri, bu şehirde yaşayan her insanı, doğasını, hayvanını, börtü böceğini hepsini seviyoruz, ya siz?” diye konuştu.

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • Ayhan  (04.08.2019 18:49:00)

  Yani belediyenin borcunun ne kadar fazla olduğunu ormanların nasıl yok edildiğini, 18 maddeyi istediğiniz gibi uguladiginiz seçim öncesi işçi almayacaginizi söylediğinizi, Gölcük de yapılan bungolara giden para, kısacası siz bu sehrimi seviyorsunuz yoksa oluşan rantimi?

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit