• resmi ilanlar

AK GENÇLİK'TEN ‘'ORMANLAR MİLLİ SERVETTİR'' MESAJI!

2019-08-04 14:50:37

Ak Parti Gençlik Kolları Bolu İl Başkanlığı sosyal sorumluluk projelerine devam ediyor. İlimizin Karamanlar Köyü Mevkii'nde 100 fidan diken Ak Parti Gençlik Kolları Bolu İl yönetimi her zaman yaptığı anlamlı çalışmalarıyla gençliğe örnek oluyor.

Ak Parti Gençlik Kolları Bolu İl Yönetim Kurulu Üyeleri Bolu’da gençliğe örnek olmaya devam ediyor. Yaptıkları anlamlı programlarla adından söz ettiren Ak Gençlik, bu kez de Karamanlar köyü Mevkii’nde 100 çam fidanı dikti. Fidanların dikimi sonrasında açıklamalar yapan Ak Parti Gençlik Kolları Bolu İl Başkanı Samet Kocadağ; Öncelikle sloganımız Ormanlarımız Milli Servettir!’’ konuşmama başlamak istiyorum. Ağaç, diğer birçok nimetlerde olduğu gibi her haliyle insanlara faydalı olması için yaratılmıştır. Ağaç denilen canlı, her şeyden önce bir şifa kaynağıdır. Dalıyla, budağıyla sade öylece dururken bile bin derde devadır. Ağacın sadece dalından, budağından, meyvesinden, kerestesinden istifade edilmez. Havanın temizlenmesi, yağmurun yağması, iklimin düzenlenmesi, hep ağaca bağlıdır. Bir nevi ağaç, dünyadaki hayatın sağlıklı devam etmesi için mihenk taşıdır. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız tabiata ve doğaya önem veriyor. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ ın katıldığı ‘’Fidanlar Fidanlarla Büyüyor’’ programında kadim toplumlarda tabiat insanın evi, yurdu, vatanı, hatta İbn-i Arabi'ye göre insanın anasıdır. Biz de bunun için toprağa, toprak ana diyoruz. İslam düşüncesinde tabiat şahsiyet sahibi, Allah'ın kâinatta yarattığı her şey gibi insana amade kılınmış, emanet edilmiş bir varlıktır.’’ sözleri bizlere mazhar olmuş ve bizlere bu projeyi yapmamıza vesile kılmıştır.

 

AĞAÇ DİKMEK İÇİN SEBEP Mİ LAZIM?

“Niçin ağaç dikmek bu kadar ehemmiyetli?” sorusunun cevabını ise şöyle verebiliriz. Bizler Peygamber Efendimiz, “Kıyamet kopsa bile, o zaman elinizde bir fidan bulunuyorsa ve onu dikmek için de bir engel yoksa derhal o fidanı dikin.” diyen peygamberin ümmeti, İstanbul’u fethettikten sonra şehrin her tarafına ağaçlar diktirmiş, hatta kendisi de bizzat bu faaliyete katılmıştı. Ağaca zarar verenleri şiddetle cezalandıran, elbisesi ağaca takılan kimsenin o ağacı kesmemesi ve elbise bedelinin ödenmesi için vakfiye bile kurduran Fatih Sultan Mehmet’in torunlarıyız.  Bu minvalde bizlerde yönetim kurulu toplantımızda aldığımız karar neticesinde fidan dikme kararını aldık ve İlimizin Karamanlar Mevkii’nde bulunan mesire alanına hatıra ormanımızı yani 100 fidanımızı doğa ile buluşturduk.’’ sözleriyle konuşmasına son verdi.

 

YORUMLAR  (Toplam 2 yorum)

 • semiha  (08.08.2019 14:23:05)

  sizi kutlamak yasli bir teyzeniz olarak isterdim Ancak şimdiye kadar ornegin kaz dağları,ODTÜ, Atatürk Orman Çiftliği, kelebekler vadisi, karadeniz yaylalarındaki talanlar keşke tepki gosterseydiniz . Bu ülkede yaşayan herkesin sorumluluğu bu. yani; sagcısı- solcusu, dindarı- dinsizi herkes aynı geminin yolcuları. biz geldik gidiyoruz yavrular ama sizin bu ülkenin doğasına suyuna sahip çıkma sorumlulugunuz var. asırlık ağaçları kesip yerine beton dökmeyi, çiçek ekmeyi, jopon gülleri dikmeyi tercih edenleri alkişlarsan doga senden intikamını alır. mesela sel felaketleri

 • Ayhan  (04.08.2019 18:54:09)

  AKP olarak vatanın bütün bölgelerinde kesmediginiz orman kalmadı. Gölcük bile sizlerden nasibini aldı. Boluda yakında ağaç kalmayacak hersene aynı orman kesilir mi?

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit