• resmi ilanlar

METİN; “4 AYLIK SÜRE BİZLERİ HAKLI ÇIKARTTI”

2019-08-07 11:00:20

Karadere'de sular durulmuyor “Bolu'ya hizmet etmek Fatih Metin için onurdur.”

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın Karadere Suları için gerekli olan ödeneğin Fatih Metin tarafından engellendiği yönünde yaptığı açıklamalara, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin’den yazılı açıklama ile cevap geldi. Karadere Projesi’nde her hangi bir ödenek sıkıntısı olmadığının altını çizen Metin, “Siz beceremediniz, yapamadınız diye bizler AK Parti olarak Bolu’yu sahipsiz bırakacak değiliz. Karadere suları için bugüne kadar yaptığımız gibi, bugünden sonrada ne gerekiyorsa yapacağız. O projenin beceriksiz bir Başkan ve yönetimin elinde heba olmasına müsaade etmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

 

Haber: Hakan Aydın

 

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın Karadere suları için az ödenek ayrıldığını ve bunu organize eden kişinin de Fatih Metin olduğunu belirtmesi üzerine, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin’den sert bir açıklama geldi. Metin’ın basın kuruluşlarına ulaştırdığı basın açıklaması şu şekilde;

 

“ÜZÜNTÜYLE ÖĞRENMİŞ BULUNMAKTAYIM”

31 Mart sonrası yeni görevimde üzerime yüklenen sorumlulukla birlikte yoğun bir tempoda çalışırken, hiçbir zaman ihmal etmediğim ve yeni görevimizde Bolu için neler yapabiliriz diye ekip arkadaşlarımızla birlikte projeler üretmeye çalıştığımız bir dönemde, Belediye Başkanı Sayın Tanju Özcan’ın hakkımda dile getirdiği gerçek dışı ifadeleri üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayım. Hemşerilerimizin ve çok değerli Bolu kamuoyunun gerçekleri bilmesi adına bu basın açıklamasını yapma zorunluluğu hasıl olmuştur.

 

“KARALAMA VE YALAN İTHAMLAR TAŞIMAKTADIR”

Belediye Başkanı Sayın Tanju Özcan’ın, Karadere suları için gerekli olan ödeneğin kesildiği ve buna Fatih Metin’in sebep olduğu ifadesi, bir siyasetçiye, bir Belediye Başkanına yakışmayacak derecede gerçekten uzak, karalama ve yalan ithamlar taşımaktadır.

 

“SAĞA SOLA ÇAMUR ATMAYA KALKANLAR…”

Şahsımın da içinde bulunduğu AK Parti kadroları olarak, ilk önce İl Başkanı, sonra Milletvekili, en sonunda da Bakan Yardımcısı olarak, defalarca DSİ’ye giderek, Karadere sularının tahsisini Bolu’ya kazandırdık. Bolu Belediyesince Tünel’in tamamlanmasını müteakip, DSİ tarafından isale hattı inşası tamamlanacaktır. İhalesi yapılmış olan Karadere Projesinin, Bolu Belediyesince Tünel Betonlama işinin bitirilmesi sonrası, DSİ tarafından ikmali yapılarak hizmete alınacaktır. AK Partimizin %95’ini tamamladığı Karadere Projesinin, kendisine düşen %5’lik kısmını gerçekleştirmeyip, sağa sola çamur atmaya kalkanlar, gerçeğin aydınlığında, yalan ve hezeyanlarının karanlığına gömüleceklerdir.

 

“BOLU BELEDİYE BAŞKANLIK KOLTUĞUNU İŞGAL EDENLER…”

Karadere Projesine çivi çakmamış, bir kez DSİ’nin kapısından girip, işini takip etmemiş olan, Bolu Belediye Başkanlık koltuğunu işgal edenler, kendi ihmal ve kusurunu başkalarına yükleme gayretindedir. Geçmişi, hizmet üretmeyen, çirkin muhalefet anlayışının örnekleri ile dolu olan söz konusu zihniyete, birilerinin, oturduğu koltuğun suçlama, çamur atma makamı olmadığını, Bolulu Hemşerilerimize hizmet etme makamı olduğunu hatırlatması gerekmektedir.

 

“4 AYLIK SÜRE BİZLERİ HAKLI ÇIKARTTI”

Tarafımıza yönelttiği iftira ve yalanlar sonrası Belediye Başkanı Tanju Özcan’a söyleyeceğim şudur; Biz senin Bolu Belediyesini yönetemeyeceğini ve bu işin altından kalkamayacağını biliyorduk. Seçim sürecinde de bunu defalarca dile getirdik. Ve görüyoruz ki 4 aylık süre bizleri haklı çıkarttı. Bu işi beceremiyorsanız, kalkın gelin ve biz beceremedik bize yardım edin deyin, sizin yapmanız gereken kısmı da biz yapalım. Yapamadığını bilmek de bir erdemdir. Siz beceremediniz, yapamadınız diye bizler AK Parti olarak Bolu’yu sahipsiz bırakacak değiliz. Karadere suları için bugüne kadar yaptığımız gibi, bugünden sonrada ne gerekiyorsa yapacağız. O projenin beceriksiz bir Başkan ve yönetimin elinde heba olmasına müsaade etmeyeceğiz.

 

“KİMSENİN KUŞKUSU OLMASIN”

Bolu’ya hizmet etmek Fatih Metin için onurdur. Nasıl Doğalgazı, Valilik Binasını, Karadere Sularının tahsisini, Gümrük Müdürlüğünü, Fakülte ve Yüksekokulları, Spor Tesislerini, Onlarca okulu, grup yollarını ve daha nice projeleri Bolumuza kazandırdıysak, Karadere Sularının İsale hattını da tamamlayacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın. Memlekete çivi çakmamış olan Sayın Özcan’ın, tünel kaplamasını gerçekleştirmesini müteakip, DSİ’nin isale hattını tamamlamasını da temin edeceğiz. Teslim edeceğimiz tesisi çalıştırmaktan bile aciz bu kadrolara rağmen, Bolulu hemşerilerimizin memba kalitesinde su içmesini temin ederek, 2005’ten beri takip ettiğimiz projemizin tamamlanmasını sağlayacağız. Bundan hiçbir hemşerimizin şüphesi olmasın. Bütün Bolulu hemşerilerimize en kalbi selam ve sevgilerimi sunuyor, yaklaşmakta olan Kurban Bayramlarını tebrik ediyorum.

 

 

 

YORUMLAR  (Toplam 3 yorum)

 • Bolulu  (08.08.2019 10:45:07)

  Bırak bu işleri Bolululara kırgın olduğun belli Karadere suları ile ilgili hiçbir şey yapmadığını düşünüyorum hatta olmaması daha çok hoşuna gider belki

 • ISMAİL  (08.08.2019 05:41:57)

  Agziniza yureginize saglik fatih metin bey.devlet millet adamı dediğin sizin gibi olur.

 • Heba  (08.08.2019 00:05:06)

  Hakkını helal et haklılığın bir kez daha ortaya çıkıyor boş teneke den çok ses çıkar der atalar. İcraa yapamayan edrafina çamur atarmış. Köpeklerin urmesiyle gökyüzündeki bulutlar yolunu değiştirmezmis. yazık oldu Bolu ya on yılı heba oldu...

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit