• resmi ilanlar

Tanju Özcan'ın sorusuna Doğanay'dan cevap

2019-08-08 11:00:10

“ALAADDİN YILMAZ'I REDDETMEM GİBİ BİR DURUM OLABİLİR Mİ?”

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın ‘Alaaddin Yılmaz dönemine sahip çıkıyor musunuz?’ sorusuna cevap veren Ak Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, “Bugün itibari ile il başkanı olarak benim Alaaddin Yılmaz’ı reddetmem gibi bir durum olabilir mi? Tabi ki olamaz, bu ahlaki olmaz” dedi.

Özel Haber: Erol DEĞİRMENCİ

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, geçtiğimiz meclis toplantısında Ak Partili Bolu Belediyesi Meclis Üyelerine “Siz Ak Parti Grubuna samimi olarak soruyorum bunu. Benden önceki belediye başkanı olan Ak Partili Alaaddin Yılmaz’ın arkasında mısınız, değil misiniz? Buna bir karar vereceksiniz” diyerek tepki göstermişti.

“BU AHLAKİ OLMAZ”

Başkan Özcan’ın bu sözlerine cevap Ak Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay’dan geldi. Nurettin Doğanay, Alaaddin Yılmaz’ı reddetmek gibi bir durumun söz konusu olamayacağını ve bunun ahlaki olmayacağını söyleyerek, “Alaaddin Yılmaz, 3 dönem boyunca Ak Parti çatısı altında Bolu’da belediye başkanlığı yapmış birisidir. Sadece Alaaddin Yılmaz için de değil kim olursa olsun doğru yapılan her işin arkasındayım. Bugün itibari ile il başkanı olarak benim Alaaddin Yılmaz’ı reddetmem gibi bir durum olabilir mi? Tabi ki olamaz, bu ahlaki olmaz. Doğru yapılan ne varsa hepsinin arkasındayım. Yanlış yapılan bir şey varsa kime olursa olsun, bunun arkasında da duramam. Hizmetler açısından bakıldığı zaman Bolu için yapılan her şeyin arkasındayım. Tanju Özcan’ın da Bolu için yapacağı bir hizmet olursa, ben onun da arkasındayım. İşte onun için laf kısmını bırakıp icraata geçelim diyorum. Ben Alaaddin Yılmaz ile beraber 3 yıl beraber çalışmışım. Bugün eski belediye başkanını ret mi edeceğim? Böyle bir yaklaşım olabilir mi? Ben kanunlar çerçevesinde yapılan her işin arkasındayım. İllegal bir şey varsa da bunu çıkaracak olan kişi Tanju Özcan’dır. Dolayısı ile ben bu soruya defalarca cevap verdim, yine cevap veriyorum” ifadelerini kullandı.

“FATİH METİN BUNA ENGEL OLUYOR DEMEK DOĞRU DEĞİL”

Konuşmasının devamında Başkan Özcan’ın, Fatih Metin hakkında kullandığı sözlerin doğru olmadığını ifade eden Doğanay, “4 ay bitti. Sorarlar insana ne yapıyorsun, ne yaptın? Hangi projene başladın? Vaat ettiğin hangi projeyi yapıyorsun, nereye kazma vurdun? Biz 3 kilometrelik Karadere Tünelini deldik. Suyu getirmek bize nasip olmadı, Tanju Özcan’a nasip olur inşallah. Buna bahane üretmek, Fatih Metin buna engel oluyor demek doğru değil. Ben bir belediye başkanının bu söylemi yapmasını doğru bulmuyorum. Ne demek? Fatih Metin niye engellesin, neyini engelleyecek? Sen, ben bunların daha iyisini yapacağım diye göreve geldin. Her yapacağı işte beni engelliyorlar gibi söylemlerde bulunmasını da doğru bulmuyorum” dedi.

“SEÇİMİN ERTESİ GÜNÜ ARADIM”

Son olarak ziyaret etmediği için kendisini eleştiren Başkan Özcan’a cevap veren Doğanay, “İşte son meclis toplantısında da söyledi. İl Başkanı Nurettin Doğanay beni ziyarete gelmedi. Ben aradım. Hayırlı olsun demek için aradım. Benim telefonuma hala dönüş yapmadı. Bunun şahitleri var yanımda. Şu an ki mevcut Belediye Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir, Bolu Takip Gazetesi İmtiyaz Sahibi Mehmet Ali Atalay, Bolu Gazetesi Sahibi Caner Güngör buna şahittir. Sen neyin şikayetini yapıyorsun? İlk göreve geldiğimde de ilk sivil toplum örgütü veya siyasi parti olarak Cumhuriyet Halk Partisi’ni ziyaret ettim. Ben bu tür işlerde gocunmam. Siyasi partiler bu tip işlerde nezaket çerçevesinde bunları yapmalıdır. Tanju Özcan benim tanıdığım bildiğim bir insandır. Ben seçim biter bitmez aradım ve ben gerçekten bu konularda çok dikkatliyimdir. Hala bana bir dönüş olmadı. Kişi size dönmüyorsa sizin aradığını bile bile buyurun Sayın Başkan demiyorsa ne yapacağım? İlla kapıları aç ben sana geleceğim mi diyeyim? Saygı kuralları çerçevesinde seçimin ertesi günü aradım. Bolu kamuoyunda bunu böyle anlatmak çok doğru değil. Bolu artık hizmet bekliyor” şeklinde konuştu.

YORUMLAR  (Toplam 2 yorum)

 • Aci gercekler  (18.08.2019 08:39:12)

  Il baskani doganay birak siyasi edebiyati sizde bizahmet ulkeye verdiginiz sozleri tutsanizya merak etme bolu halki da kimin ne oldugunu biliyor sana gelince hala inanamiyorum rte seni o koltukta nasil tutuyor belediye secimlerindeki basarisizligin yegane sebebi sen ve senin gibi rte yaninda olan koltuk sevdalisi kisilerdir ve bu boyle oldugu surece gelecek secimlerde basari oraniniz sifir nedenmi artik millet uyandi

 • Sefer  (09.08.2019 23:25:17)

  Tanju başkana güveniyorum çok başarılı olacağına güvenim tam

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit